Eltűnt

Premier (HU): 2013.01.25.

KULCSSZAVAK

2022.10.10 szemtelen

átlagos izgalom

Egy családi tragédia után Malin elhatározza, hogy újrakezdi életét egy új helyen. Összeszedi a holmiját, és elindul, ám az utazás lidérces fordulatot vesz. Az utazás során egy ismeretlen férfi elrabolja. Egy pincében ébred fel – valahol az erdőben. Malin kénytelen összeszedni minden erejét, hogy megkezdje küzdelmét túlélésért. Az országúti emberrablás nem mai találmány, sokan és sokféleképpen feldolgozták már. Ez a film véleményem szerint a kevésbé sikerültek közül való. A rendező biztosan nem Hitchcock tanítvány volt, az eseménysor többször meglehetősen lassú, ez pedig csökkenti a feszültséget. Úgy vagyok ezzel filmnézés közben, hogy egyes jelenetek néha már nevetségesnek tünnek, de ilyenkor próbálom beleélni magam egy ilyen helyzetbe. A mozi összességében átlagosnak mondható, ahogy a befejezés is a megszokott.

2021.02.09 kukori777

Valahogy nem tudott megfogni, középszerűnek mondanám. Lehet, hogy csak nem értem a svédeket.

2018.04.11 paval

Kevés a párbeszéd olyan helyzetekben is, amikor kellene. Ha meg beszélnek az előadásmód természetellenesnek tűnik. Nem is a színészek hibája, szerintem a forgatókönyv ilyen. Nem lett volna rossz, de sokminden zavart benne.