Gallipoli

A Gallipoli című filmben Archy Hamilton (Mark Lee), a feltörekvő sprinter félreteszi az álmait és csatlakozik az ausztrál könnyűlovassághoz, hogy harcolhasson az I. világháborúban. Ráveszi barátját, a szintén futó Frank Dunne-t (Mel Gibson), hogy tartson vele ő is. Mivel Frank nem… Több

Rendező: Peter Weir
Író: Ernest Raymond
Forgatókönyvíró: David Williamson, Peter Weir
Ország: Ausztrália
Premier (HU): 1983.12.08.

2017.11.25 Berto49

A „Forráskutató” után egy újabb film 1981-ből, a Gallipoliban lemészárolt negyedmillió áldozatot követelő értelmetlen, céltalan I. világháborús csatáról. Szerencsére nem uralkodnak el a filmben az öldöklő csatajelenetek, de a bemutatott harcok után ú... Több

2016.05.22 Yosihiro

Láttama filmet nekem tetszett és s "futás" mint kiemelt történeti elem jól illeszkedik a filmbe. A háborús jelenetek viszont kicsit gyengék lettek de itt főleg az érzelmek amik megragadják az embert. A szinészi alakítások sem érik el a 3 csillagot de összeségében egy 4 csillagot megérdemel a film érdemes megnézni :)

2017.01.06 kopaszosztag

Nagy elvárásokkal ne kezdjen neki a filmnek senki és akkor kellemeset lehet benne csalódni. Korának megfelelően helytálló film. Az ilyen jellegű filmek kedvelőinek kötelező.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című listában.Szerző: Norbi

A 2.8 millió dollárjával az akkori legdrágábbb ausztrál film volt.Szerző: magyaristvan

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap