Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002)

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex

Cptn Jinbe   2017. 06. 12.

Ugyebár mint tudjuk eléggé sok dologban hasonlít a Mátrix-szal. Az sokáig nem tetszett nekem de mára az is bejött. Ez pedig bőven ugyanaz a színvonal. Minőségi történet. Ezt csak szeretni lehet.

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mindegyik epizód remekbe szabott kiber-krimi, a cyberpunk minden alaptulajdonságát hordozva. Így az alapszituáció, a Laughing Man incidens is egy klasszikus és meghökkentő szituációt vázol fel, mely napjainkban is érvényes morális problémát boncolgat. Azon túl, hogy az összeesküvés elméletek korszakát éljük, nem szándékozom elspoilerezni, hogy pontosan milyen kérdéskör kerül elő a Ghost in the Shell: Stand Alone Complexében. Egyértelműen kötelező darab, mind a sci-fi, mind az anime rajongók számára. több»