Hasutasok

Négy régi jó barát - a rendszerváltásig mindnyájan vasutasok - a leépítések áldozatai lesznek. Sok évvel ez után, mikor már a régi állomást is elhordták a tolvajok, Honos falu egykori állomásfőnöke Zsuzsa Lajos értesítést kap a városból, hogy menjen be az állomás irodájára. A MÁV ugyanis ezt a szárnyvonalon lévő állomást nézte ki, hogy a Taszáron állomásozó katonáknak szállított árut ellenőrizzék. Zsuzsa Lajos, hogy a négy barát alkalmilag újra álláshoz jusson azt hazudja, az állomás még létezik, és képesek ellátni a feladatot.

Rendező: Szőke András
Hernádi Judit
Szarvas József
Badár Sándor

2023.09.08 Gamehun638

Idétlen egy alkotás. Egyszer nézhető. Tipikusan olyan valami, amit más tevékenység végzése közbe a háttérbe hallgat az ember...

2017.02.26 Péter

Egyszer láttam ezt amagyar filmet anno moziban, sajnos mára már a történet nagy része feledésbe merült, de arra emlékszem, hogy tetszett a flm. Talán valamikor majd újra megnézem.

2016.01.05 gandalf01

Nekem sosem jött be ez a végletekig lebutított korabeli vidéki atmoszféra. Szerintem ez a film ráadásul szörnyen prosztó humorral próbálja ezt feldobni, ami inkább kínos. A történet szinte egyszerű mint a bot, de a dialógusoktól egyszerűen égnek állt a hajam.

2015.05.02 MattesBarca

Egy mérsékelten szórakoztató, de felejthető film. Szőke Andrásnak van egy nagyon jellegzetes stílusa, amit lehet szeretni, vagy utálni. Én szeretem, bár ez a film nem annyira jött be.