Sushiálmok (2011)

Jiro Dreams of Sushi

Sushiálmok
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

bbozsi   2019. 11. 16.

Végig érdekes, megkapó, amennyire lehet szeretni egy iszonyatosan pici szeletét a világnak. A harmomikus, tiszta mozdulatok mellé 'jé, ez ilyen egyszerű' gondolatok érik a nézőt, mégis pont azt érti meg, hogy a tökéletesség lehetetlen. Japánban járva csomó szemcse visszajött a filmből, nagyon erős magyarázóereje van egy annyira más kultúráról.

Miska bácsi   2019. 07. 04.

Japán életfilozófia egy falatban

Jiro bácsi tipikus munkamániás japán férfi, aki elfelejtett nyugdíjba menni. Az elhivatottságán és szakértelmén keresztül bemutatkozik a tradicionális japán életfelfogás, a családi kapcsolatokba is betekintést nyerhetünk, és közelebb kerülhetünk ahhoz, miben is rejlik a világ egyik legművészibb gasztronómiájának koncepciója. Meg elültet a fejünkben egy szusiálmot, hogy mi is meglátogassuk Ginza egyik alagsorában a helyet, és a gatyánkat is otthagyjuk pár falatért a világ egyik legjobbjának tartott szusijából.