Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Könnyű leckék (2018)

Konnyu leckek

WaldyxMan   2018. 10. 12.

Na, végre egy remek magyar film, kicsit csodálkozom is rajta, hogy nem kapott nagyobb hírverést. Szerintem remek történet, ráadásul az alakítások is kevésbé didaktikusak. Csakis ajánlani tudom!

SunnyM   2018. 10. 11.

Valahogy nem tudtam ráhangolódni erre a filmre, ezzel persze nem bírálni szerintem, mert a képi világa remekül összerakott, így szinte biztos, hogy ízlés kérdése, hogy tetszik-e vagy sem az embernek.

A rendezőnő három éven keresztül követte a dokumentumfilmje főszereplőjének, Kafia életét.

A Könnyű leckék Zurbó Dorottya első önálló egészestés dokumentumfilmje.

A főhős legszembeötlőbb vonása az a csendes elszántság, amivel felveszi a harcot az „új hazában”. Szorgalmasan tanul, modellkarrierjét építi és esténként egy moziban takarít. Egyértelműen tenni akar azért, hogy helye és teljes élete legyen Magyarországon. Céltudatos (de soha nem törtető) lánynak tűnik, akikről jó sokan nem sejtik, hogy mennyit őrlődik legbelül. Magába forduló ember, akinek nehéz lehetett megnyílni. Mégis megtette. Mi, nézők pedig nagy köszönettel tartozunk ezért neki és a rendezőnőnek egyaránt. több»