Kilenc hónap háború

Kilenc hónap háború

Nine Month War

Jani egyedül él édesanyjával egy ukrán háborús övezetben. A fiatal srác apja öt éve meghalt, így anyja túlságosan féltő szeretete súlyként nehezedik rá. Egy nap behívót kap az ukrán hadseregtől, Jani pedig elhatározza, hogy megpróbál dezertálni, akárcsak a többi… Több

Rendező: Csuja László
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.04.11. | Telekom TVGO (2021.04.08.)

2019.04.12 Buffy

Igencsak kellemes meglepetés volt számomra a film, szerintem remekül el van találva, annak ellenére, hogy én igazából nem sokat vártam az egésztől. Szerintem egy ritka darab, és tényleg jó lenne, ha jönnének még a közlejövőben, az ilyen alkotásokból gyakorlatilag hiánycikk van a magyar filmgyártásban,

2019.04.05 papaja

Nagyon érzékletes, szívbemarkoló film több szempontból is. Egyrészt Janiéból, aki úgy tárja fel előttünk a közelben zajló háború képét, ahogy azt filmen talán még sosem láthattuk. A másik oldalon pedig ott van édesanyja és jegyese, akik bármelyik pil... Több

2019.04.11 hedva

Nem szeretném túlragozni. Szerintem egynek elment a film, de ennyi, bennem egyszerűen semmilyen mélyebb nyomot nem hagyott, és ezt sajnálom, mert érezhetően bőven van potenciál a filmben.

2019.04.08 Jeve

Semmi sallang, semmi előre megírt forgatókönyv, csak az élet, illetve a háborús konfliktus a maga valójában egy okostelefon kameráján keresztül. Az első percétől az utolsóig egy sallangmentes, érzelmekkel teli dokumentumfilm.

(2019. 04. 28.)
Lehet-e csak úgy elmenni egy háborúba?
... a Kilenc hónap háború nemcsak portré és dokumentumfilm, hanem játékfilmeket megszégyenítően hiteles dráma is. Több

(2019. 04. 17.)
A Kilenc hónap háború mindenképpen azoknak a filmje, akik az „emberi oldalt” keresik az alkotásban. Egy hihetetlenül mély dráma rajzolódik ki előttünk, az egyetlen gyerekéhez végsőkig ragaszkodó és az ő elveszítésétől félő anya (és a helyzettől szenvedő fiú) tragédiája. Több

(2019. 05. 31.)
Kinek a háborúja?
A Kilenc hónap háború egyik rejtélye abban a kérdésben mutatkozik meg, hogy Jani miféle háborúba indul, voltaképpen kinek az oldalán harcol? – azért beszélhetünk titokról ebben az esetben, mert a filmből világosan és egyértelműen nem derül ki a válasz. Több