Gemenc - Az árterek világa

Gemenc Közép-Európa legnagyobb ártéri erdeje, ahol a víz folyamatosan alakítja a tájat. A Duna határozza meg az ott élő növények és állatok mindennapjait: egyszerre táplál, véd és fenyeget, épít és pusztít. Az erdő és a folyó találkozása kitűnő élőhelyet biztosít lakóinak: a gemenci… Több

Rendező: Olma Frigyes
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.05.18.

2019.07.09 EDUARD98

Nem sok dokumentumfilmet láttam a mozikban, talán hármat, így nincs sok viszonyítási alapom, de ez kimondottan tetszett. Örülök, hogy ilyen hazai alkotások is eljutnak a mozikba.

2017.05.18 kodin1

Ajándék jeggyel jutottam el rá, és bár nem vagyok nagy dokumentumfilm rajongó, nagyon kellemes csalódást okozott. Nem tudom, hányan fognak elmenni rá a mozikba, de bízom benne, hogy széles közönséghez is el fog jutni (a lehetőségekhez mérten).

A film elkészülését mások mellett a Gemenc Zrt. támogatta. Ennek köszönhetően az érdeklődők már 2013-tól nyomon követhetik a főszereplő gólyák életét a bekamerázott fészken keresztül. Szerző: hp

Az alkotók számos felvételt drónokkal készítettek, hogy az állatokat zavartalanul, természetes környezetükben filmezzék le. Szerző: hp

Az alkotók a forgatás során számos különleges helyszínt építettek fel, hogy ne zavarják meg az állatok életvitelét. Szerző: hp

A filmet 2012 és 2016 között forgatták.Szerző: hp

(2017. 05. 23.)
Egy biztos. „Magyar tájakat, magyar ecsettel” bemutató alkotásokra nagy szükség van. Tavaly a Vad Kunság debütált a mozikban, idén a Gemenc: Árterek világa bizonyítja a nézőknek, hogy hazánk tele van egyedi, megismételhetetlen és gyönyörű természeti kincsekkel. Én csak remélni tudom, hogy Olma Frigyes filmjének hatására minél többen ülnek vonatra, ... Több