A monostor gyermekei

A monostor gyermekei

The Next Guardian

Gyembo és húga, Tashi átlagos tinédzserek, Bhutánban, a világ utolsó buddhista királyságában. Szabadidejüket leginkább focizással töltik, vagy a Facebookon lógnak. Kis himalájai falujukban édesapjuk a felelős a helyi buddhista monostor őrzéséért. A tisztség apáról fiúra száll, így az apa… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2018.08.23.

KULCSSZAVAK

2018.08.24 matrosh1980

Egyszerűen gyönyörű ez a film, a képi világa engem teljesen magával ragadott, a mondanivalója pedig nagyon megérintett. Csak azt sajnáltam a leginkább, hogy nem lehettem ott a szereplőkkel. Csakis ajánlani tudok mindenkinek! :)

2018.08.23 cody0507

Pont azt szeretem a dokumentumfilmekben, amit A monostor gyermekei kínál. Megmutat egy távoli, ismeretlen világot, és ezt remek eszköztárral, humorral és érdekesen teszi, úgy, hogy észre sem veszem, hogy repül az idő. Szerintem a maga műfajában ez e... Több

Kevesebb mint 800 ezer lakosra több mint 1 300 buddhista kolostor jut még ma is. Ezek többségében többszáz vagy akár -ezer évesek, és kiemelten nagy figyelmet fordítanak a gondozásukra. Egyik leghíresebb a Paro Taktsang, melyet minden turista látni szeretne, de érdemes a kisebb családi monostorokat is meglátogatni. (Soldivision)Szerző: hp

Mint oly sok más „nyugati” jelenség, a futball is viszonylag későn érkezett el Bhutánba. A nemzeti válogatottat mindössze 1982-től állítják össze, ám azóta egyre nagyobb népszerűségnek örvend. 2010 óta már női válogatottal is büszkélkedhetnek, és egyre több fiatal látja ebben a sportágban élete nagy lehetőségét. Sokáig az ország focicsapata számított a leggyengébb válogatottnak – órási öröm volt hát, amikor 2015-ben vb-selejtező meccset nyertek Sri Lanka ellen. (Soldivision)Szerző: hp

Bhutánban a GDP nem annyira számít, viszont van nekik egy bizonyos Bruttó Nemzeti Boldogság, azaz GNH-mutatójuk. Ezt azért vezették be, hogy mérhetővé tegyék a lakosság kollektív boldogságát és jólétét, és valóban úgy tűnik, hogy ez az ottaniaknak sokkal inkább számít, mint a pénz – nem véletlen, hogy ők a világelsők ezen a téren. Jól hangzik, ugye? (Soldivision)Szerző: hp

Bhutánt nem könnyű meglátogatni. Bár 1974-ben a kormány megnyitotta az országot a külföldiek előtt, szinte kizárólag szervezett utazások keretein belül lehet, illetve érdemes belépni a királyság területére. Egyéb esetekben szigorú engedélyekhez kötik, így valóban csak kevesen juthatnak el ebbe a gyönyörű országba. (Soldivision)Szerző: hp

Egészen 1999-ig Bhutánban nem volt televízió. Amikor az ezredforduló előtt nem sokkal a király engedélyezte a televízió bevezetését – egy nagyszabású és sok lépésből álló modernizációs folyamat részeként –, Bhután vált a Föld utolsó országává, ahol immár az otthonukból is élvezhették a lakosok a mozgóképek örömeit. (Soldivision)Szerző: hp