Tobi színei

Tobi színei

Colors of Tobi

Van egy kis falu Magyarországon, ahol Éva és családja él. 16 éves fia nemrég bejelentette, hogy transznemű. Először mindenki meglepődik, de végül a család úgy dönt, támogatja őt. Viszont Éva csendesen szenved a tudattól, hogy elveszíti a lányt, akit felnevelt. Tobi eltökélt szándéka, hogy… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.07.01. | HBO Max (2021.03.28.) | Cinego (2021.10.28.)
Forgalmazó: Cirko Film

2023.01.11 Bafam

Ejnye no, de jó kis film volt ez...

Érdekes nézőpont, érdekes téma, nagyszerű film. Nagyon tetszett. Végig hitelesnek tűnt. Nem volt benne semmi mesterkéltség.

2021.07.01 Fuder

Nagyon komoly film, engem teljesen elgondolkodtatott, és arra kellett rádöbbennem, hogy mennyivel jobb világban is élnénk, ha megpróbálnánk jobban megérteni egymást és elfogadni olyannak, amilyenek vagyunk. Nagyon ajánlott a megnézése!

2021.03.29 Buffy

Érdekes téma és jó, hogy feldolgozzák, de valószínűleg a témán kívül nincs sok más, amit fel tud kínálni.

2021.06.25 piZZola

Valahol teljesen szívfacsaró ez a film a számomra, én nagyon lehangolódtam, persze jó értelemben.

A film 1 877 930 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 398 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2021. 08. 27.)
Hogy magyarázod el a színeket egy vaknak?
Bakony a széles, külvilágot beengedő kép helyett egész egyszerűen addig szűkíti a fókuszt – számos, jól ülő közelivel le is követve ezt –, amíg nem talál rá a legkisebb közös többszörösre, arra, ami ugyanúgy jelen van egy transznemű tinédszerben, mint bármelyikünkben: a kétségek, a félelem és az önmagunkkal való küzdelem gyötrelme.... Több

(2021. 07. 26.)
Helyrehozni a természet tévedését
Ha tudtam volna, hogy ilyen mélyre megy a Tobi színei, biztosan több zsebkendőt viszek magammal a moziba. Bakony Alexa első egész estés dokumentumfilmjének szereplői a lehető legideálisabb személyek egy forgatáshoz: tisztán nyilvánulnak meg, maximálisan őszinték, és ha hibáznak, még azt is szerethetően teszik. Több