sipiarpi   2016. 09. 06.

Egy furcsa barátság, majd szerelmi háromszög története. Ez nem az én világom. Biztos vannak ilyen emberek és kapcsolatok, de nekem nem volt hiteles.

Sniper   2016. 01. 13.

Szerintem ez Truffaut legzseniálisabb alkotása. Kiváló film! Így kell egy lényegében egyszerű történetet - szerelmi háromszög - kicsit megcsavarni és kihozni belőle valami egészen rendkívülit. Egy nagy rendezőnek csak ennyi kell, hogy varázsolhasson. Jeanne Moreau pedig fantasztikusan játszik!

jazzy   2015. 02. 27.

Különös hangulatú, fura érzéseket kiváltó film. Szomorú, tragikus történettel, de olyan szép és páratlan képkockákkal, melyek emlékeink közé raktározódnak el. Pszichológiai mélységek egy szerelmi háromszög szövevényességéről.

A film alapjàul szolgàló mű magyarra fordítàsa Szabó Istvàn érdeme.

(Bogi87 )

A hàrmasszex gondolatàt ez a film vetette fel elsőként.

(Bogi87 )

A film alapjàul Henri-Pierre Roché műve szolgàlt.