Juste la fin du monde
Mirci

Loius, a 34 éves író hosszú idő után újra hazalátogat. Szülővárosában szeretettel fogadja édesanyja, 23 éves húga, Suzanne, öccse Antoine és sógornője, Catherine. Édesapja nem sokkal érkezése előtt halt meg. A családja körében eltöltött idő alatt újraélednek… Több

Rendező: Xavier Dolan
Forgatókönyvíró: Xavier Dolan, Jean-Luc Lagarce
Ország: Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2017.01.19.

2019.11.16 bbozsi

Ennyi isteni emberrel ennek sokkal jobbnak kellett volna lennie. Azért így is fel lehet benne lelni remek kis részleteket.

2019.01.28 lauralaura

Előzetes alapján nagyon meg akartam nézni, gondoltam egy jó kis dráma. Őszintén nekem nagyon nem tetszett, szenvedés volt pontokon, a jó színészek kevésnek bizonyultak.

2017.01.22 Mirci

A történet kiszámítható, és a film látványa sem az igazi, mégis valami összetartja az egészet, szerintem a zene és a közeli felvételek azok. Sajnos értem, hogy mért tartják ezt a rendező leggyengébb munkájának, mégis azt tudom ajánlani, hogy mindenki nézze meg, és itélkezzen maga.

2017.01.21 Pumpu

Nagyon szebetűnő, hogy egy színdarabot dolgoz fel. Nagyon kevés helyszínnel és mozgással operál. A hosszú szövegek sajnos néha már unalmasak, és a történet csattanója se tudja összetartani a filmet. A színészek többsége, csak a minimumot hozza, kevés alkalommal mutatkoztak meg a valós érzések.

2019.11.13 tomrocky

Dolan nagy fiatal tehetség, de ezt a legrosszabb filmjének könyvelték el, és az én elvárásaimnak sem felelt meg, hiába a remek színészek, valahogy hiányérzetem maradt, nem találtam az érzéseket. technikai és zenei oldalról viszont hibátlan

A film 20 nap eseményeit dolgozza fel. Szerző: BéBé

Ez a rendező Xavier Dolan első olyan filmje, ahol csak francia színészekkel dolgozik, előtte kanadai színészeket foglalkoztatott. Szerző: BéBé

A cannes-i filmfesztiválon a zsűri nagydíját nyerte. Kanada Oscar-díjra jelölte.Szerző: BéBé

Magyarországon a Jameson Cinefest filmfesztivál versenyprogramjában mutatkozott be.Szerző: BéBé

(2017. 01. 20.)
Xavier Dolan stílust váltott. A még mindig csak huszonhét éves kanadai csodagyerekről eddig azt volt trendi állítani: zseni, akit a világnak fel kell végre fedeznie. A Mommyval ez megtörtént. Viszonylag gyorsan, francia világsztárokkal telepakolva elkészítette immár hatodik(!) nagyjátékfilmjét, amellyel egy csapásra megosztotta a világot. Méghozzá ... Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 01. 31.)
A feszültségteremtés például sokáig egészen jól működött, valamint azt sem gondoltam volna soha, hogy az O-Zone "Dragostea Din Tei" című dala egy szomorkás flashbacket olyan jól alá tud festeni, mint ahogy azt tette ebben a műben. Az ilyen apróságok jelzik, hogy kreatív szempontból volt potenciál az Ez csak a világ végében, és valójában ebben a fil... Több