Kerge kacsák

The Mighty Ducks

A film forgatása 1992. január 22-én kezdődött és tavasszal, április 11-én fejeződött be.Szerző: Thibo84

Gordon Bombay szerepére Tom Cruise, Tom Hanks és Michael J. Fox is esélyes volt.Szerző: Thibo84

A Kacsák rivális csapatának, a Hawksnak a 10. számú játékosát Hereknek hívták. A film rendezője: Stephen Herek.Szerző: Thibo84

A Fulton Reedet és Guy Germaine-t játszó színészek, Elden Henson és Garette Ratliff Henson testvérek. Garette szőkére festette a haját, hogy ne hasonlítsanak egymásra.Szerző: Thibo84

Leonardo DiCapriot is meghallgatták Charlie Conway szerepére, Juliette Lewis pedig megpróbálta megszerezni Connie szerepét.Szerző: Thibo84

Vincent LaRusso kezdetben nem kapta Adam Banks szerepét, de később neki adták, mert az a gyermek, aki eredetileg Banks-t játszotta, nehezen tudott együtt dolgozni másokkal.Szerző: Thibo84

Amikor az NHL-ben a bővítés mellett döntöttek, Anaheim csapata a film után a Mighty Ducks nevet vette fel, mert a csapat a Disney tulajdonában volt. A csapat ma már viszont csak a Ducks nevet használja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Charlie Sheennek felajánlották Gordon Bombay szerepét, de visszautasította. Végül a testvére, Emilio Estevez kapta a szerepet. Szerző: rbernadett

Bill Murray szóba jött Gordon Bombay szerepére, de végül túl öregnek tartották. Szerző: rbernadett

Jake Gyllenhaal, aki ekkor még ismeretlen színész volt, elment a meghallgatásra Charlie Conway szerepére, de végül a szülei nem engedték, hogy elvállalja a szerepet, ezért a producerek Joshua Jackson mellett döntöttek.Szerző: rbernadett

A gyerekszínészek közül, akik elmentek a meghallgatásra és azt állították, hogy tudnak hokizni, többen hazudtak, és meg kellett őket tanítani játszani még a forgatás megkezdése előtt. Szerző: rbernadett