A kaszás

La commare secca
Videók

2019.02.08 Yosihiro

Kaszás olasz módra

Félve ültem le megnézni ezt az olsz filmet hiszen nem vagyok olasz film rajongó. A címe valami horrorisztikus történetet sejtetett, de végül egy játékfilmet kaptam amiben inkább drámai jelenetek vannak. A történet kicsit öszetett de követhetö. A többarcó szemszögböl kihallgatott emberek történetei néhol mulatságos néhol pedig drámai. Ezek a karakterek nekem valahogy nem illettek a filmbe. Másként írtam volna meg ezt a forgatókönyvet de nem azt mondom rossz lett de egy kicsit lehetett volna jobb is. Kiemelkedö szinészi alakításról nem tudok beszámolni és a kamera felvételek sem nyügöztek le igazán. Egy gyengécske olasz filmet láthatunk ami próbálkozásnnak jó de nem üti meg azt a színvonalat amit mozinak neveznek. A filmen csak egy láthatatlan arc van aki talán a filmet felemeli a nagyon rossz kategóriából és az nem más aki kikérdezi a gyanusítottakat az elmúlt nap eseményeiröl. Ekkor derülnek ki a turpisságok és adja meg a filmnek az igazi lényegét. Összeségéen egy kétcsillagos film amit ugyan meg lehet nézni de maradandót nem fog bennünk alkotni. Üdv Yosi