Gyilkosság az Orient expresszen

Gyilkosság az Orient expresszen

Murder on the Orient Express
Berto49

A legendás luxusvonat, az Orient expressz a sűrű havazás miatt elakad a hegyek között, ezért valószínűleg néhány napos kényszerpihenő vár az utasokra. De hamarosan megdöbbentő felfedezés történik: valaki az éj leple alatt az egyik hálófülkében több késszúrással kioltotta egy utas életét. Ám mindenkinek megdönthetetlen alibije van... S ekkor közbeszól a véletlen: a vonaton tartózkodik a híres-neves belga mesterdetektív, Hercule Poirot, aki szinte kizárólag logikai úton találja meg a kulcsot a megoldhatatlannak tűnő rejtélyre.

Forgatókönyvíró: Paul Dehn, Anthony Shaffer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1977.07.28.

2021.10.09 Dorkateo

Klasszikus feldolgozás

Talán a legjobb Poirot alakítást láthatjuk Albert Finney-től (akit meg sem ismertem, hiszen a Bor, mámor Provance vagy a Erin Brockovich mellékszereplőjeként egészen másként néz ki). Agatha Christie is elégedett volt vele, és mi is azok lehetünk. Bár majd 50 éves a film, mégis kiváló.

2016.05.30 rbernadett

Bár tudom, hogy a film tekintetében nem túl érdemi kritika, de nem bírtam végignézni, annyira idegesít ahogy Albert Finney Poirot-ot hozta, pedig állítólag élete egyik legnagyobb alakítását nyújtotta. A történetet nagyon szeretem, olvastam és más feldolgozásokban is láttam már, de ez nem az én feldolgozásom.

2017.10.31 Berto49

Egyszerűen borzongató, hogy 1977 óta, amikor a remek magyar szinkron készült, a szereplők és a szinkronhangokat produkáló magyar színészek közül szinte mindenki meghalt! Nálam, mivel nem túlságosan rajongok A.C. műveiért, (tudom, szinte egyedül vag... Több

2018.03.31 Zsceeeka

Nem mondom, hogy szerintem a legjobb Agatha Christie sztori ez, de azért a jobbak közül való. Ez a feldolgozása a legismertebb szerintem, és tele is van jó színészekkel. Izgalmas, jól elkészített film.

2015.03.25 kocoska20

A könyv közelébe sem ér. Nem adja át ugyanazt a feszültséget és rejtélyességet, amit Agatha Christietől már megszokhattuk. Egyszer meg lehet nézni, de sokat ne várjatok tőle. Átlagos darab, semmi extra.

Ez volt az első olyan brit finanszírozásban elkészült film, amely az amerikai toplistákat is vezetni tudta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A hóban ragadt vonat jeleneteinek forgatása a francia Alpokban zajlott. A stáb fel volt készülve arra, hogy nem lesz elegendő igazi hó, így műhóval megrakodott teherautók kísérték a stábot. Ám végül a természet segített, és a forgatás előtti éjszaka nagy pelyhekben esett a hó. E miatt azonban a teherautóknak okozott nehézségeket a kijutás.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A szűk térben nem fért el az összes kamera, így többször kellett felvenni ugyanazt a jelenetet, különböző szögekből.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A nagy leleplezésjelenet a film végén, összesen 27 percig tart.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ingrid Bergman a film forgatása idején már 40 éve angol nyelvű filmekben játszott, így eredeti akcentusa teljesen eltűnt. A svéd dada megformálásához így dialógustanárt fogadtak a színésznő mellé, hogy felelevenítse svéd akcentusát.Szerző: ArpiHajdu és Réci