Gyilkosság az Orient expresszen

Leslie Odom Jr.
Josh Gad
Sergei Polunin
Johnny Depp

Az Európát átszelő vonatút rejtélyes gyilkosság színterévé válik. Tizenhárom idegen reked összezárva a vonaton, s mindegyikük gyanúsított. Mindenkinek van múltja, mindenkinek vannak titkai, mindenki gyanús. Csak egyetlen férfi oldhatja meg a rejtélyt, versenyt futva az idővel, mielőtt a gyilkos… Több

Forgatókönyvíró: Michael Green
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Málta
Premier (HU): 2017.11.09. | Telekom TVGO (2020.09.29.) | Disney+ (2022.06.14.) | HBO Max (2022.07.29.) | Netflix (2024.01.15.)

2024.02.24 Bogi

Nagyon szeretem az ilyen jellegű (kosztümös) bűnügyi filmeket.

2023.11.15 Juki-onna

a nap véleménye

Ismét egy rejtélyes gyilkosság Kenneth Branagh-től és Michael Greentől, ami úgy kisiklott, mint a vonat, amin utaztak.

Csodálatos lehet az Orient expresszen utazni, hálófülkében aludni, közben robogunk a célállomás felé. Itt a célállomást nem érjük el, nemcsak a filmben, de a történet átélésében sem. A hálófülkéknek az étkezőkocsinak a barátságos, meleg hangulata, a ... Teljes kritika

2020.06.07 Artemisia

a nap véleménye

Édes a bosszú

A zseniális Agatha Christe legembematikusabb regényének 2017-es adaptációja. Az alapanyag önmagában is mesterien felépített, bámulatos történet, így a film nem nagyon tudott mellé lőni. Néhány kissebb változtatástól eltekintve hűen követi az Agatha ... Teljes kritika

2018.01.18 mamiéstöti2

Parádés szereposztás. A legtöbb színész teljesen azonosulni tudott karakterével, ezzel együtt nem a legjobb adaptáció.

2017.11.09 indingo

Nem voltam elájulva a filmtől, hozzáteszem a könyvet sem olvastam. Az első 1,5 óra eléggé unalmas, amit csak a csodás havas tájak látványa enyhít. Az utolsó 20 perc volt csak ami tetszett és legalább egy kicsit érdekessé tette a filmet.

A film összbevétele 352 789 811 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 194 616 572 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 358 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Gyilkosság az Orient experesszen Agatha Christie 16. regénye volt.Szerző: Artemisia

Kennezh Branagh a 6. olyan színész, aki Hercule Poirot bőrébe bújt.Szerző: Artemisia

A film végén felcsendülő főcímdalt Michelle Pfeiffer énekli, és Patrick Doyle zeneszerző, valamint Kenneth Branagh írta.Szerző: Artemisia

Agatha Christie regényében a vonaton utazó doktor görög volt, és Dr. Constantinnak hívták. Szerző: Artemisia

(2018. 03. 29.)
Kenneth Branagh nem Poirot. Legalábbis nem az az elfojtott szexusú, bár alkalmanként azért orosz szélhámosnők iránt lelkesedő, alacsony, tömzsi alak, akit maga Christie sem igazán kedvelt, és neki legyen mondva, de olvasói háta mögött, idő előtt le is gyilkolta. Poirot férfi. Ráadásul szerelmes férfi. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 11. 24.)
Gyilkosság az Orient-expresszen
A film sikerrel képes visszahozni valamicskét az évtizedekkel ezelőtt virágzó, dialógus alapú, rejtvényfejtős krimik világából. 65/100 Több

(2018. 01. 12.)
A Gyilkosság az Orient Expresszen legújabb feldolgozásának problematikus kettőssége abban áll, hogy bár a végkifejlet drámaibbá hangolásával, s újszerű megközelítésével kísérletezik, a hagyománykövetés és a nézői elvárások teljesítésének jegyében nem mer bátrabban hozzányúlni az irodalmi alapanyaghoz, így a későbbiekben nem a „felesleges”, hanem so... Több

Értékelés: 5.5/10
(2017. 11. 14.)
Ettől féltünk: Kenneth Branagh adaptációja csak egy drága film a vonatozó bajuszról. 55/100 Több

(2017. 11. 12.)
A 2017-es Gyilkosság az Orient expresszen gyönyörű operatőri munkával, kiváló díszletekkel és remek színészi teljesítményekkel operáló alkotás, ám mindezek ellenére azt tudom mondani, hogy az idei év egyik, ha nem a legfeleslegesebb filmje. Egy végtelenül korrekt mű, de 2017-ben abszolút nem látom a létjogosultságát. 7/10... Több