Az Európát átszelő vonatút rejtélyes gyilkosság színterévé válik. Tizenhárom idegen reked összezárva a vonaton, s mindegyikük gyanúsított. Mindenkinek van múltja, mindenkinek vannak titkai, mindenki gyanús. Csak egyetlen férfi oldhatja meg a rejtélyt, versenyt futva az idővel, mielőtt a gyilkos… több»
A Halál a Níluson moziban történő megtekintése előtt mindenképp újra meg akartam nézni a Gyilkosság az Orient expresszen című 2017-es krimit, nem csak azért, mert mindkettőnek ugyanaz a rendezője, Kenneth Branagh, és azonos az írója is, Agatha Christie, hanem mert tényleg hasonló stílusvilágot jelenítenek meg: Hercule Poirot (Kenneth Branagh) elegáns, belga magánnyomozó fantasztikus detektívmunkáját. A kivételes koponya ezúttal is zseniális (mindkét filmben), meseszerű bajszáról végig nem tudjuk levenni a szemünket (szintén egyik filmben sem). A figura az 1910-es évektől nyugdíjas koráig utazza be a világot, miközben sorra fejti meg a különböző bűneseteket. A Gyilkosság az Orient expresszen esetében a nyomozás egy vonaton zajlik, a nem éppen feddhetetlen áldozat, Edward Ratchett (Johnny Depp) megölése ügyében. Komoly sztárparádét láthatunk, többek közt az itt is nagyon csinos Daisy Ridley részvételével. Nagyon jók a képi beállítások, a script jól adagolja a rejtélyeket, és kapunk izgalmakat is. Rétegfilm azonban, nem épp a legfiatalabb korosztályok számára. Értékelésem: 70%.
A zseniális Agatha Christe legembematikusabb regényének 2017-es adaptációja. Az alapanyag önmagában is mesterien felépített, bámulatos történet, így a film nem nagyon tudott mellé lőni. Néhány kissebb változtatástól eltekintve hűen követi az Agatha ... teljes kritika»
Egyfelől könnyű dolga volt a készítőknek, hiszen Agatha Christie gondoskodott az erős alaptörténetről, másfelől viszont pont ez okozta a nehézséget, hiszen klasszikus műről van szó, amit már több ízben feldolgoztak (lásd az 1974-es feldolgozást) és h... teljes kritika»
Sokakkal együtt nekem is az a véleményem, hogy ennek a filmnek az elkészítése a létező legfeleslegesebb ténykedés volt. Egyéni problémám. hogy Agatha Christie nem igazán a kedvencem, az a néhány krimi, amit olvastam tőle szerintem mind egy kaptafára ... teljes kritika»
A film összbevétele 352 789 811 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 194 616 572 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 358 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A film végén felcsendülő főcímdalt Michelle Pfeiffer énekli, és Patrick Doyle zeneszerző, valamint Kenneth Branagh írta.
(Artemisia )Agatha Christie regényében a vonaton utazó doktor görög volt, és Dr. Constantinnak hívták.
(Artemisia )A rajongóknak először nem tetszett a Kenneth Branagh-féle bajusz, ám az 1974-es verzióban éppen Agatha Christie-nek volt problémája a filmbéli Poirot bajszával, talán az új verzió közelebb is áll ahhoz, ahogy azt az írónő kitalálta.
(ArpiHajdu és Réci)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »