Gyilkosság az Orient expresszen (2017)

Murder on the Orient Express

sammy88   2020. 08. 30.

Nem is olyan rossz.

Kíváncsi voltam Hollywood mennyire tolja el Agatha Christie egyik legjobb művét, de szerencsére annyira nem sikerült. Poirot mondjuk nekem se külsőben, se stílusra nem jött át és, hogy karatemestert csináltak belőle az kicsit öhm hogy is mondjam szépen elég érdekes volt, de a többi részét azért értékeltem.

Artemisia   2020. 06. 07.

Édes a bosszú

A zseniális Agatha Christe legembematikusabb regényének 2017-es adaptációja. Az alapanyag önmagában is mesterien felépített, bámulatos történet, így a film nem nagyon tudott mellé lőni. Néhány kissebb változtatástól eltekintve hűen követi az Agatha ... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 01. 18.

Parádés szereposztás. A legtöbb színész teljesen azonosulni tudott karakterével, ezzel együtt nem a legjobb adaptáció.

indingo   2017. 11. 09.

Nem voltam elájulva a filmtől, hozzáteszem a könyvet sem olvastam. Az első 1,5 óra eléggé unalmas, amit csak a csodás havas tájak látványa enyhít. Az utolsó 20 perc volt csak ami tetszett és legalább egy kicsit érdekessé tette a filmet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 03.

A világ legjobb detektívjének kalandja

Egyfelől könnyű dolga volt a készítőknek, hiszen Agatha Christie gondoskodott az erős alaptörténetről, másfelől viszont pont ez okozta a nehézséget, hiszen klasszikus műről van szó, amit már több ízben feldolgoztak (lásd az 1974-es feldolgozást) és h... teljes kritika»

Deku   2017. 12. 05.

Jól indított a film majd egy hirtelen váltással mélyrepülésbe kezdett ami elrontott mindent. Itt el se tudom képzelni, hogy mi történt, mivel eleinte nem volt vele bajom mivel a sztori egész helyes volt, de aztán hiányérzetem támadt.

HercegPeter   2018. 07. 17.

Kenneth Branagh két nagyszabású filmmel is jelentkezett 2017-ben, a Dunkirkkel és ezzel. Véleményem szerint ez a jobb. Nagyon jó a rendezés. Igaz kicsit szövevényes, ami miatt nehezebb követni a vége felé, hogy ki kicsoda, de azért egész érthető. Épp... több»

Penélope Cruz
Leslie Odom Jr.
Josh Gad
Sergei Polunin
Johnny Depp

A film összbevétele 352 789 811 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 194 616 572 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 358 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Gyilkosság az Orient experesszen Agatha Christie 16. regénye volt.

(Artemisia )

Kennezh Branagh a 6. olyan színész, aki Hercule Poirot bőrébe bújt.

(Artemisia )

A film végén felcsendülő főcímdalt Michelle Pfeiffer énekli, és Patrick Doyle zeneszerző, valamint Kenneth Branagh írta.

(Artemisia )

Agatha Christie regényében a vonaton utazó doktor görög volt, és Dr. Constantinnak hívták.

(Artemisia )

A rajongóknak először nem tetszett a Kenneth Branagh-féle bajusz, ám az 1974-es verzióban éppen Agatha Christie-nek volt problémája a filmbéli Poirot bajszával, talán az új verzió közelebb is áll ahhoz, ahogy azt az írónő kitalálta.

Ez a negyedik olyan film, amelyet 64 mm-es kamerával vettek fel, a 2012-es The Master, a 2015-ös Aljas nyolcas és a 2017-es Dunkirk után. Kenneth Branagh azért is tartotta ezt fontosnak, mert ez érzékelteti azt a klausztrofóbiás érzetet, amelyet el szeretett volna érni.

Kenneth Branagh Panavision kamerával forgatott, amelyből már csak négy darab létezik a világon.

A vonatkocsi ablakai LED-képernyők voltak, amelyre több órányi, előzőleg az Orient útvonalán fölvett tájképet vetítettek.

A díszletet a Longcross stúdióban készítették el, Surrey-ben.

A filmhez megépítették a négy kocsiból álló, 22 tonnás vonatot, hogy a néző még inkább úgy érezze, hogy részese az eseményeknek.

A 2017-es Gyilkosság az Orient expresszen gyönyörű operatőri munkával, kiváló díszletekkel és remek színészi teljesítményekkel operáló alkotás, ám mindezek ellenére azt tudom mondani, hogy az idei év egyik, ha nem a legfeleslegesebb filmje. Egy végtelenül korrekt mű, de 2017-ben abszolút nem látom a létjogosultságát.
7/10 több»

Ettől féltünk: Kenneth Branagh adaptációja csak egy drága film a vonatozó bajuszról. 55/100 több»

A film sikerrel képes visszahozni valamicskét az évtizedekkel ezelőtt virágzó, dialógus alapú, rejtvényfejtős krimik világából. 65/100 több»