Gyilkosság az Orient expresszen

Murder on the Orient Express

2021.10.09 Dorkateo

Klasszikus feldolgozás

Talán a legjobb Poirot alakítást láthatjuk Albert Finney-től (akit meg sem ismertem, hiszen a Bor, mámor Provance vagy a Erin Brockovich mellékszereplőjeként egészen másként néz ki). Agatha Christie is elégedett volt vele, és mi is azok lehetünk. Bár majd 50 éves a film, mégis kiváló.

2016.05.30 rbernadett

Bár tudom, hogy a film tekintetében nem túl érdemi kritika, de nem bírtam végignézni, annyira idegesít ahogy Albert Finney Poirot-ot hozta, pedig állítólag élete egyik legnagyobb alakítását nyújtotta. A történetet nagyon szeretem, olvastam és más feldolgozásokban is láttam már, de ez nem az én feldolgozásom.

2017.10.31 Berto49

Egyszerűen borzongató, hogy 1977 óta, amikor a remek magyar szinkron készült, a szereplők és a szinkronhangokat produkáló magyar színészek közül szinte mindenki meghalt! Nálam, mivel nem túlságosan rajongok A.C. műveiért, (tudom, szinte egyedül vag... Több

2018.03.31 Zsceeeka

Nem mondom, hogy szerintem a legjobb Agatha Christie sztori ez, de azért a jobbak közül való. Ez a feldolgozása a legismertebb szerintem, és tele is van jó színészekkel. Izgalmas, jól elkészített film.

2015.03.25 kocoska20

A könyv közelébe sem ér. Nem adja át ugyanazt a feszültséget és rejtélyességet, amit Agatha Christietől már megszokhattuk. Egyszer meg lehet nézni, de sokat ne várjatok tőle. Átlagos darab, semmi extra.

2015.03.19 idefix

Ha nem olvastam volna Agatha regényét, akkor valószínűleg jobban tetszene a filmváltozata. A könyvhöz képest túlságosan leegyszerűsítették a könyvet. Ettől függetlenül izgalmas, fordulatos krimi.

2015.09.02 Barthy

Nagyon jó volt. Tökéletes volt benne a hangulat, a poénok, az akció jelenetek. Nem is beszélve akkor már a színészekről. Szerintem igazán szerethető a történet is így nincs semmi baj vele. Leköti az embert.