Szent Johanna - Jeanne D'Arc

Szent Johanna - Jeanne D'Arc

La passion de Jeanne d'Arc

A film az eretnekként máglyahalálra ítélt lány élethalálharcáról szól, az utolsó nap drámai fordulatokkal tarkított történéseit mutatja be, hiteles vallomások alapján.

(Archívum)

Rendező: Carl Th. Dreyer
Forgatókönyvíró: Joseph Delteil, Carl Th. Dreyer
Ország: Franciaország
Premier: 1928

2017.08.31 Deku

Szerettem volna azt mondani, hogy remek lett ez a film de nem, ez két katasztrófa volt. Nem tudta hozni azt a szintet amit kellett volna. Nekem nem tetszett.

2015.05.01 dps

Misztikus lelki portré

A Szent Johanna a megpróbáltatás órájában ad bepillantást egy szent lelkébe. A film több mint dráma, több mint életrajz, s több mint hiteles dokumentum: a film egy lelki portré, csaknem misztikus portré egy krisztusi lélekről, aki részesült Krisztus ... Teljes kritika

2017.08.15 Berto49

Egy örökbecsű klasszikus! Carl Theodor Dreyer 1928-as Jeanne d'Arc című némafilmjével örökre beírta magát a filmtörténetbe.) Egy igazi koncepciós per máig is megrendítő filmrevitele csak képi eszközökkel. Bámulatos teljesítmény, hogy már akkor is mi ... Több

2016.09.06 sipiarpi

Nagyon hatásos némafilm. Végig leköt. A közelik nagyon jól eltaláltak, akárcsak a karakterek arcai. A zene pedig tényleg erőteljes. Ajánlom.

A film összbevétele 21 877 dollár volt (imdb.com).

A film kapcsán ne felejtkezünk el Máté Rudolfról sem, aki ennek a remekműnek az operatőrje volt. 1898–1964 között élt és működött. Krakkóban született, amely város akkor az Osztrák-Magyar Monarchiához tartozott, ezért félig-meddig magyar származásúnak is tekinthetjük. Operatőrként is jelentős volt, azonban később filmrendezőként is nagyszerű filmeket (D.O.A - Holtan érkezett, Union Station, stb.) készített.Szerző: Berto49

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

A teljes film másfél év alatt készült el. Szerző: rbernadett

Egyetlen színészt sem sminkeltek ki a forgatás során, ezzel is megőrizve a hitelességet.Szerző: Bogi87

A korona
2016