A hűséges

justynaw   2018. 03. 23.

Bankrablós szerelmesfilm egy tehetséges rendezővel és tehetséges stábbal, mi lehetne itt a baj? Hát, azt kell mondanom, hogy azért akadt belőle bőven. Mondjuk a elnagyolt érzelmek, a vártalanul a legnagyobb giccsbe forduló jelenetek és párbeszédek... Nem tudom, nem tudom... A trailer és a stáb alapján ennél többet vártam volna, nem akarok nagyon szigorú lenni, de csalódásként fog megmaradni az emlékezetemben egy rövid időre, utána pedig szerintem el is fogom felejteni. Nos hát, ennyire volt maradandó a számomra.

EDUARD98   2018. 03. 10.

Nem akarok senkit sem megbántani, de szerintem ez a film egyáltalán nem hozza azt, amit az előzetesben ígér. Bár a drámai vonal egészen jól kidolgozott, valahogy a feszültség teljesen el van kenve a történetben, így az simán és kissé felejthetően lefolyik.

totykos   2017. 09. 16.

Nekem már eleve a szereposztás felkeltette a figyelmemet, és már akkor tudtam, hogy ezt a filmet látnom kell. És nagyon is akartam szeretni, csak valahogy nem mindig volt "kellemes" nézni egyszerűen. Dramaturgiailag néha zavaró volt a film felépítése, így azt kell, hogy mondjam, hogy bár érdemes megnézni, nem lesz egy könnyű falat a film.

Jean-Benoît Ugeux
Adèle Exarchopoulos

A film nem a mai rohanó, elvárásokkal teli, kritizáló szemlélettel adja a fordulatokat, hanem érzelmekkel. A hűség a régi értékek közé sorolható, ami attól különleges, hogy bemutatja, történjék bármi, a szerelem hallhatatlan. 80/100 több»

A bankrablós szerelmesfilm végetértével ránk köszönt a tömény giccs, amit a látványosan agonizáló Exarchopoulos és a látványosan dühös Schoenaerts sem tudnak eladni, nekem pedig ekkor már csak az járt a fejemben, hogy hová szívódott fel minden jó ebből a filmből alig pár perc leforgása alatt? A hűséges meglepő film, csak sajnos nem a szó jó értelmében. 55/100 több»

Michaël R. Roskam és Matthias Schoenaerts második filmje, mely Belgiumot képviselte az Oscar legjobb idegen nyelvű filmjeinek kategóriájában.

Ezt a filmet jelölte Belgium a legjobb idegen nyelvű film kategóriájába a 90. Oscar-díjra. A filmet már azelőtt beválogatták a jelöltek közé, hogy hazájában bemutatták volna.

Ez Matthias Schoenaerts és Michaël R. Roskam rendező első belga nyelvű filmje a 2011-es Bikanyak után.