A hűséges (2017)

Le Fidèle

gradwohl67   2019. 07. 09.

Nem akarok senkit sem megbántani, de szerintem ez a film egyáltalán nem hozza azt, amit az előzetesben ígér. Bár a drámai vonal egészen jól kidolgozott, valahogy a feszültség teljesen el van kenve a történetben, így az simán és kissé felejthetően lefolyik.

justynaw   2018. 03. 23.

Bankrablós szerelmesfilm egy tehetséges rendezővel és tehetséges stábbal, mi lehetne itt a baj? Hát, azt kell mondanom, hogy azért akadt belőle bőven. Mondjuk a elnagyolt érzelmek, a vártalanul a legnagyobb giccsbe forduló jelenetek és párbeszédek...... több»

totykos   2017. 09. 16.

Nekem már eleve a szereposztás felkeltette a figyelmemet, és már akkor tudtam, hogy ezt a filmet látnom kell. És nagyon is akartam szeretni, csak valahogy nem mindig volt "kellemes" nézni egyszerűen. Dramaturgiailag néha zavaró volt a film felépítése... több»

Adèle Exarchopoulos

A film összbevétele 400 026 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 502 375 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 520 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

és Matthias Schoenaerts második filmje, mely Belgiumot képviselte az Oscar legjobb idegen nyelvű filmjeinek kategóriájában.

Ezt a filmet jelölte Belgium a legjobb idegen nyelvű film kategóriájába a 90. Oscar-díjra. A filmet már azelőtt beválogatták a jelöltek közé, hogy hazájában bemutatták volna.

Ez Matthias Schoenaerts és rendező első belga nyelvű filmje a 2011-es Bikanyak után.

rendező és Matthias Schoenaerts negyedik közös filmje.

A hűséges Matthias Schoenaerts második olyan filmje, melynek forgatókönyvét Thomas Bidegain írta (Rozsda és csont).

A filmet 60 nap alatt forgatták.

A film nem a mai rohanó, elvárásokkal teli, kritizáló szemlélettel adja a fordulatokat, hanem érzelmekkel. A hűség a régi értékek közé sorolható, ami attól különleges, hogy bemutatja, történjék bármi, a szerelem hallhatatlan. 80/100 több»

A bankrablós szerelmesfilm végetértével ránk köszönt a tömény giccs, amit a látványosan agonizáló Exarchopoulos és a látványosan dühös Schoenaerts sem tudnak eladni, nekem pedig ekkor már csak az járt a fejemben, hogy hová szívódott fel minden jó ebből a filmből alig pár perc leforgása alatt? A hűséges meglepő film, csak sajnos nem a szó jó értelmében. 55/100 több»