Gettómilliomos (2008)

Slumdog Millionaire

indingo   2017. 04. 11.

Az első indiai vonatkozású film, amit láttam. Remek a története. Egyszerű, de valahol mégis nagyon összetett. Életszagú, felkavaró. A szereposztása kiváló.

Bogi87   2016. 05. 27.

A Gettómilliomos egy szép, ámbár szenvedésekkel, megaláztatásokkal teli élettörténet, jó pár remek pillanattal megtámogatva. A filmnek köszönhetően bepillantást nyerhetünk az indiai kultúrába, megismerhetjük annak végleteit (fényőzés - nyomor). Annak ellenére, hogy testközelből látjuk a legmélyebb nyomort is, a film végig optimista, életigenlő marad.

Deku   2017. 07. 10.

Látom amit mondani akar a történet csak az a baj, hogy erre nem voltam vevő. A színészek egész jók voltak de több nincs benne. Kár érte de először is nagyon nehezen emészthető sztorit kapott amit én eltudtam volna képzelni sokkal könnyedebb formában.

Szilonka   2016. 04. 10.

Gyönyörű film, amit nem lehet nem szeretni. A történet egészen kiváló, több szálon is fut amelyek szorosan összekapcsolódnak. Többször nézős, csak ajánlani tudom. Megmutatja India szép és a borzalmasan szegény részeit egyaránt.

Edii   2015. 01. 27.

Egyszerűen csodálatos, hatalmas hatást fejt ki, de a nézőben is kellenek azok az intellektuális, és érzelmi húrok, amiket megszólaltathat...

Ha egy valóban színvonalas díjhajhász mesét szeretnénk látni, a Gettómilliomosnál kevés jobb választás van. több»

A gyerek Jamal egy jelenetben a folyóban úszó ürülékbe ugrik. Ezt a trükköt mogyoróvajjal és csokoládéval valósították meg.

(Miska bácsi )

Dev Patel és Freida Pinto a való életben is egy párt alkotott 2014-ig.

(Miska bácsi )

Danny Boyle már rengeteg jelentkezőt meghallgatott a film főszerepére, amikor a lánya felhívta a figyelmét Dev Patelre, aki akkor éppen a Skins című sorozatban alakította Anwar szerepét.

(ArpiHajdu és Réci )