Cherbourg-i esernyők

Cherbourg-i esernyők

Les parapluies de Cherbourg

A Cherbourgi esernyők című romantikus drámában Geneviéve Emery szerelmes lesz egy szerelőbe, akit Guy-nak hívnak. Örök hűséget esküsznek egymásnak, majd Guy elmegy a háborúba és Geneviéve rájön, hogy gyereke lesz. Így kénytelen elfogadni egy gazdag ékszerkereskedő, az anyja főnökének… Több

Rendező: Jacques Demy
Forgatókönyvíró: Jacques Demy
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1965.04.22.
Ellen Farner
Ellen Farner

2015.07.05 bocerkaa

Nekem egy egészen jó, kísérletező filmnek tetszett, ami ugyan valamelyest követi a nyugati konvenciókat, mégis tud bele egy kicsit európaibb sajátosságokat belevinni. Ez nekem tetszett. Az már kevésbé, hogy a történet egyszerűen teljesen felejthető.

2015.06.29 Penge

Nem voltam felkészülve egy olyan filmre, amiben ennyit énekelnek. Hiányzott nekem a valódi színészkedés. Nekem ez a forma nem kifejezetten volt kifejező, mivel a komolyabb, drámai jeleneteket egyszerűen elbagatellizálta.

A film összbevétele 18 425 dollár volt (imdb.com).

Az I Will Wait For You és Watch What Happens. szàmok ennek a filmnek köszönhetően vàltak ismertté.Szerző: Bogi87

Valamennyi pàrbeszédet énekelve adnak elő.Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87