Egy amerikai Párizsban

Egy amerikai Párizsban

An American in Paris

Jerry, a fiatal párizsi festő egy nap gazdag patrónusra lel egy gyönyörű nő személyében, aki támogatásáért nem kér cserébe semmit. Jerry egy este találkozik a csinos Lizzel, s szerelem szövődik közöttük. A lány azonban eltitkolja kedvese elől, hogy a város híres kabaré énekesének jegyese...

(erare)

Forgatókönyvíró: Alan Jay Lerner
Premier (HU): 1965.06.17.

2018.12.09 Yosihiro

Egy Amerikai

Igen megérte az Oscar díjat ez a film. Föleg a díszlet és tánc volt kiemelkedö nem mindennapi ebben a kategoriában. A szinészi alakításokban Gene K . emelném ki aki a filmet felemelte tánctudásával. Maga a történet jól indul aztán kicsit sablonossá válik. A zenei táncos részek még jól illeszkednek , de a végén a hosszu táncjelent már kissé zavaró, de a müvészi értéke megmarad. kicsit nagyobb csavart is el tudtam volna képzelni a történetben de a vége happy and lett :) Vidám üde film :) Érdemes megnézni unatkozni nem lehetr rajta! Üdv Yosi

2015.10.04 Rajkó

Az ének az esőben-típusó filmekkel ki lehetne kergetni a világból. Ennek a filmnek is sikerült.

2015.08.31 anonym

Zenés, szerelmes, táncolós, nagyon beállított jelenetsorokból összevarrt produkció, negédes és nem hihető színészi játékkal.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Leslie Caron filmes debütálása. Szerző: rbernadett

Gene Kelly kedvence a saját musicaljei közül. Szerző: rbernadett

Cyd Charisse még a forgatás megkezdése előtt jött rá, hogy állapotos, ezért kellett helyettesíteni Leslie Caronnal. Szerző: rbernadett