Vágyak szigete

Vágyak szigete

I Know Where I'm Going!

A Vágyak szigetének főhőse Joan Webster, aki a háború utáni Angliában él. Egy nap úgy dönt, hogy a Hebridákra utazik, hogy hozzámenjen egy idős milliomoshoz. Azonban érdekházasságra alapuló tervei háttérbe szorulnak, mivel egy szigetnyi skót mindent elkövet annak érdekében, hogy a lány a helyi… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1945.11.16.
Roger Livesey
Wendy Hiller

2015.11.18 kodin1

Régivágású romantikus dráma kicsit túljátszott romantikával, már-már szikrázó párbeszédekkel. De a régi filmekkel a sajátos hangulatuk miatt elnézőbb vagyok, bőven belefér a 4 csillagba.

2015.09.15 Stiff

Ez a film teljesen egyensúlyát vesztette. Gyönyörű skót vidéken játszódik, a tájat bemutató képek teljesen magukkal ragadják az embert, a története és a szereplői viszont bosszantóan naivak és butácskák.

Roger Livesey-nek azt mondták, hogy túl öreg és kövér, hogy eljátssza Torquilt. Livesey rövidesen leadott 9 kilót és megváltoztatta a külsejét, hogy eljátszhassa a fiatal hadnagyot. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Az operatőr, Erwin Hillier egyszer sem használt fénymérőt a forgatás alatt.Szerző: rbernadett

Margot Fitzsimons, aki Bridie-t alakította Maureen O'Hara húga. Szerző: rbernadett

Emeric Pressburger és Michael Powell az egyetlen filmkészítők, akik elég bátrak voltak ahhoz, hogy Torquil-ra kereszteljenek egy romantikus hőst és ezt még meg is ússzák. Szerző: Archívum