Késői találkozás

MethMan   2016. 12. 17.

Barátnőm unszolására néztem meg, mert szereti a régi filmeket. Kicsit felkúrtam magam rajta itt-ott, de azért el kell ismernem, hogy elég profin össze van rakva az egész.

mártilány   2015. 07. 23.

Egy igazi remekmű, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy milyen komoly témákat boncolgatott 1945-ben.

Stanley Holloway
Trevor Howard

A színdarabnak van egy modernebb (1974-es) TV-filmes feldolgozása is. A történeten túl a két nagy sztár, Sophia Loren és Richard Burton szereplése teszi érdekessé. Rendezője: Alan Bridges.

(Berto49)

A film, Noël Coward, Still Life című darabja alapján készült.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

David Lean első rendezői Oscar jelölése.

A film nem várt hatást gyakorolt az akkor 21 éves Robert Altmanra. A mostanra híres rendező felesége, Kathryn Altman így mesélte: "Egy nap, évekkel ezelőtt, amikor a háború már véget ért, a férjemnek nem volt mit csinálnia, és elment egy délután a moziba. Nem egy hollywoodi filmre, egy britre. Azt mondta, hogy a főszereplő nem volt kimondottan elbűvölő, sőt vonzónak sem mondható. El is gondolkozott rajta, hogy egyáltalán minek is nézi a filmet. Azonban 20 perccel később könnyekbe tört ki és azonnal szerelmes lett a színésznőbe, amitől azt érezte, hogy ez nem csak egy film volt." Ez a film a Késői találkozás volt.

David Lean, Anthony Havelock-Allan, Ronald Neame és Noël Coward mind azt szerették volna, hogy Celia Johnson játssza el Laura szerepét, azonban Johnson utált filmeket forgatni, de miután Coward felolvasta neki a szerepet, tudta, hogy neki kell ezt eljátszania.

A filmet kiadásakor betiltották Írországban, mert szimpatikus fényben tüntetett fel egy házasságtörőt.

Billy Wilder életrajza szerint, az a jelenet amikor Alec elkéri egy barátja lakását, hogy egyedül lehessen Laurával, inspirálta Wildert, hogy megírja a A legénylakás (1960) című filmet.