A kis rókák

A kis rókák

The Little Foxes
Videók

Egy déli állambeli kisváros a 19-20. század fordulóján: a pénzsóvár bankárné, Regina Giddens férjét, Horace-t csaló pénzügyi spekulációkra próbálja rávenni. A becsületes Horace elutasítja hitvese ambícióit, felesége erre úgy dönt, hogy férjét elteszi láb… Több

Rendező: William Wyler
Premier: 1941.08.21.
Bette Davis

2015.12.30 batukán

Bette Davistől, aki egy szép nő volt, ilyen ellenszenves szerepet vállalni, én személy szerint bravúrosnak tartok, az más kérdés, hogy a sztori lehetett volna erősebb is.

2015.06.30 Prücsök

Megunhatatlan egy film, tele van érzelemmel! Nagyon tetszett benne minden: a rendezés, a forgatókönyv és a színészek alakítása is nagyon jó. Végig leköti a néző figyelmét.

2015.11.03 Cptn_Cold

Nem győzött meg, sajnos erősen alulmúlta önmagát a film. Gyér kis sztorira építkeztek, a megvalósítás sem volt olyan amilyet szerettem volna így ebből most kimaradok. Nulla pont!

A filmnek van egy "előzmény" darabja is, mely szintén Lillian Hellman színdarabja alapján készült. Címe: "Another Part of the Forest" (1948.) Michael Gordon rendezte, Marcus Hubbard szerepében Fredric March, tőle szokatlanul negatív szerepben.Szerző: Berto49