A medve és a baba

A medve és a baba

L'ours et la poupée
Videók

Gaspard (Jean-Pierre Cassel) egy vidéki nagy házban él. A nyugalmat és a csendet szereti. Életét egy karambol változtatja meg, egy Rolls-Royce-ba ütközött. Vezetője Felicia (Brigitte Bardot), a fiatal, szép, gazdag nő. Meg akarja hódítani a férfit. Fondorlataival vajon eléri-e a célját?

(Berto49)

Rendező: Michel Deville
Forgatókönyvíró: Nina Companéez, Michel Deville
Ország: Franciaország
Premier: 1970.02.04.

KULCSSZAVAK

2019.02.02 Berto49 Nézhetetlen

Vigyázat! Nézhetetlen badarság!

Soha nem gondoltam volna, hogy egy Bardot-filmet nem tudok végignézni! Mégis erre kényszerültem, mert akkora őrületes baromság, hogy szavakat is nehezen találok rá. Bardot 35 évesen már a karrierje leszálló ágában volt, ez a film egészen biztosan hozzájárult ahhoz, hogy filmsztárból lelkes állatvédővé váljon. Pedig a megjelenése még szuper volt, a fehér estélyi ruhás jelenetben az a dekoltázs…! Csakhogy szerintem egy filmhez szorosan hozzátartozik egy alapjában hihetőnek látszódó történet, nem pedig a bolondok házából kiszabadult alakok teljesen agyament, összefüggéstelen cselekedeteinek halmaza. Nagyon pihent agya volt a rendezőnek (Michel Deville), hogy képes volt ilyen filmnek, vígjátéknak nem nevezhető valamit megvalósítani. Még a legelfogultabb Bardot imádóknak sem ajánlom.