Magdolna

Bódi Mária Magdolna 1945. március 23-án vesztette életét Litéren, miközben a rátámadó szovjet katonák elől menekült. Már 1945-ben kezdeményezték a mártírhalált halt lány szenttéavatását, de az egyházmegyei küldöttség csak 2017-ben adhatta át a Vatikánnak a szentté avatást megelőző… Több

Rendező: Buvári Tamás
Forgatókönyvíró: Buvári Tamás
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2020.09.17.

KULCSSZAVAK

2020.09.14 nándi99

Egyszerre izgalmas portré Bódi Mária Magdolnáról és nagyszerű korrajz a korabeli Magyarországról egy nagyon is aktuális üzenettel.

2018.12.18 Bady

Bevallom őszintén, hogy a címszereplő személy neve nekem semmit nem mondott a film előtt, bár azt hiszem, ezzel sokan lehetnek így. Megrázó történet az övé. A tény, hogy az Istennek tett szüzességi fogadalmának védése közben halt meg, miközben egy k... Több

2020.06.01 Miklovicz

Nem volt rossz film, azért Magdolna karaktere kellően érdekes, hogy erre fel lehessen építeni egy dokumentumfilmet, de filmként kicsit aránytalannak éreztem. Egy picit többet kaphattunk volna a családi viszonyokból, és efféle apróságok, de alapvetően rendben volt.

A film a címszereplő életének két napját helyezi a fókuszba.Szerző: hp

Ez az első film, mely emléket állít az 1945. március 23-án vértanúhalált halt Bódi Mária Magdolnának.Szerző: hp

A film költségvetését veszprémi vállalkozók, valamint Veszprém városa és Balaton-felvidék települései biztosították.Szerző: hp

(2020. 11. 25.)
Vértanú vagy áldozat
Buvári Tamás Magdolna című nagyjátékfilmje Bódi Mária Magdolna (1921–1945) történetét meséli el, aki kész volt feláldozni az életét azért, hogy megtartsa Istennek tett szüzességi fogadalmát. 2017-ben a Veszprémi Főegyházmegye kezdeményezte a Vatikánnál a mártírrá lett lány boldoggá avatását. Több