Making a Murderer (2015)

Making a Murderer

Deku   2017. 08. 23.

Eszement módon tolták az arcunkba ezt a sorozatot, gondoltam belenézek hátha tényleg valami kivételes darab. Hát sajnos nem volt az, unalmas semmilyen az egész.

Gergely Varju   2016. 04. 04.

A sorozat körüli Hype volt az egyik ok, amiért benéztem a NetFlixre. A pocsék kínálat mellett a sorozat nyilvánvaló hibái volt a fő szempont, hogy azóta nem fizetek elő. A sorozat sok része unalmas volt, de egy dokumentum sorozatnál ez megbocsájtható lenne és részben szubjektív. Ha kiderül, hogy egy hasonló sorozat nem is őszinte, manipulálja a tényeket, propaganda, az sokkal zavaróbb. Márpedig a nyilvánosan elérhető bírósági adatokban lévő legmeggyőzőbb bizonyítékok kimaradtak. Pedig azok egy része ellenőrizhető. Az, hogy egy hasonló sorozat nem csak csal a tényekkel, de le is bukik, és sokszor az indokolt következtetés ellentétét sugallja már nem megbocsájtható bűn. Az pedig, hogy az USA igazságügyi rendszerének valós problémáiról tudomást sem vesz, amikor pont ezt a rendszert támadná és ezért kell hazudjon, az még súlyosabb probléma.

ionlywearblack   2018. 06. 13.
Bűnös és áldozat

Kezeket fel aki szereti a bűnügyi dokumentumsorozatokat! Azoknak meleg szívvel ajánlanám ezt a szériát. Történetünk főhőse Steven Avery Manitowoc megyében szexuálisan megtámad és megpróbál megölni egy nőt. Steven 18 évre börtönbe kerül. Konkrétan az életének a nagy részét börtönben tölti. Ügy lezárva. Azonban a technika őrületes fejlődésével együtt a nyomozók munkáját is megkönnyítő eljárások születnek. Ilyen többek között, a DNS vételi eljárások. Stevent felmentik 2003-ban. Annak ellenére, hogy a gyilkosság időpontjában máshol tartózkodott, alig illik rá a leírás bűnbakot kerestek és találtak is. Steven és az egész Avery család roncstelepet tart fenn a városban. Az Avery famíliára ráillik ... több»

Tom   2016. 06. 24.

Ez a sorozat fantasztikus! Még nem esett meg velem, hogy egy dokumentumfilm-sorozatot ennyire vártam volna, s hogy az elvárásaimat messze felülmúlta volna. De ez a széria kifogástalan. Szépen, aprólékosan felépített történet, így a néző számára teljesen világosak a háttérben és a valóságban zajlott és zajló események.

NEO   2016. 02. 11.

Többször megnéztem az egyes epizódokat, mert annyira jól felépítettek és érdekesek. Sajnálom a két bebörtönzött férfit; a dokumentumfilm-sorozat bebizonyította, mennyire egyszerű a rendszer áldozatául esni. Remélem, hogy egyszer kiderül és bebizonyosodik az igazság. Nagyszerű sorozat, nézzétek meg, csak ajánlani tudom!

Steven Avery

Steven Avery és Brendan Dassey csak később látta a sorozatot, mivel a börtönben, ajol raboskodnak, nincs lehetőségük a Netflix csatornát nézni.

(erare)

Laura Ricciardi évekig jogászként dolgozott, s ez nagyon hasznosnak bizonyult a sorozat elkészítésekor - nem kellett ügyvédet fogadni a projekt jogi oldalának lebonyolításához.

(erare)

Mielőtt a két rendező, Ricciardi és Demos aláírta volna a Netflix-szel a sorozat elkészítéséről szóló szerződést, tárgyaltak a PBS-szel és az HBO-val is.