NorbiP   2017. 03. 12.

Azt kell mondjam, hogy ez a film a kedvenc animém. A cselekmény, és a szentimentalizmusa miatt. Szívem szerint azt mondanám, hogy mindenki nézze meg, de nem mindenki szereti az érzelgősséget.

gyjudit   2019. 06. 03.

Hihetetlenül megnyugtató film, ami olyan érzést ad, amit nem sok másik.

OrSi   2016. 08. 08.

Elképesztőn kellemes , nyugalmas, kényeztetően romantikus film. Most már értem,miért ez a kedvence a japán barátnőimnek. Olyan gyermekien ártatlanul ábrázolja a szerelmet, a végén ugyan kicsit eltúlozza az érzelgést, de ezzel együtt nagyon kedves mese.

Sziszi   2016. 03. 22.

Szép történet, unalmasabb részekkel, melyek éppen jók arra, hogy kiragadjanak az alaphangulatból egy pillanatra, és megtörve azt kicsit feldobják a film ritmusát...Kellemes időtöltés, még ha nem is egetrengető élmény.

Amikor Shizuku új olvasnivalót keres a könyvtárban, a polcon látható egy Totoro című könyv, ami utalás Hayao Miyazaki korábbi filmjére, a Totoro - A varázserdő titka (1988) című filmre.

Van egy óriásplakát a filmben, ami ezt a filmet reklámozza.

Az első és egyetlen rendezésében készült film.