Éjszakai mesék

Éjszakai mesék

Nightbooks

A történet Alexet követi, egy fiút, aki a horrortörténetek megszállottja. Egy gonosz boszorkány bebörtönzi őt New Yorkban található lakásában.

(Hupka Adrián)

Rendező: David Yarovesky
Forgatókönyvíró: Mikki Daughtry, Tobias Iaconis
Premier: 2021 | Netflix (2021.09.15.)

2022.03.24 BoBamburg

Oké, trailer alapján is levágtam, hogy ez nem egy erős darab, de gondoltam, teszek egy próbát. Jópofa, könnyed, bárki számára befogadható családi soft horror. Célközönség inkább a 12 éves korosztály, mintsem én, így nagy élvezetet azért nem nyújtott.

2021.10.11 jfruzsi97

Amennyire érdekesnek tűnt, annyira csalódás lett számomra. Elég lapos lett a sztori, néhol elég kínos is volt, amit történt benne. "Meseéhes banya" a végén rakott még egy lapáttal a kínos kifejezésre. Egyszer meg lehetett nézni... nehézkesen.

2021.09.18 Eastern79

Régi mese új köntösben

A Sam Raimi producerkedése mellett készült fantasy Jancsi és Juliska történetét meséli el egészen újszerűen és meglepően. Inkább sötét mesefilm, mint horror, ha így ül le az ember megnézni, akkor egészen szórakoztató.

2021.09.18 KCintia

Egyedi maga a történet de nem túl fényes.

Ezt a filmet valójában nem tudtam eldönteni, hogy megnézzem-e. Végül rászántam magam, gondoltam egyszer biztos megéri. Konkrétan szerintem tényleg egyszer lehet megnézni. Eléggé gyengécske lábakon állt a színészi játék és a sztori is. Az én véleményem szerint ebből egy sokkal jobb , izgalmasabb és valamivel ijesztőbb történet is kikerekedhetett volna. A vége egyedül talán, amire azt mondom,hogy rendben van.

2021.10.16 herkedavid

Nem igazán gyerek mese

Ha valaki azt tervezi, hogy a gyerekével szeretné megnézni, mert nagyon tetszeni fog neki, akkor inkább ne tegye! Nem rossz, az, hogy másképp mutatja be a Jancsi és Juliskát, egész ötletes, de a történet... Na, azzal már vannak gondok. Annyira semmilyen, annyira nem érdekes, hogy 30-40 perc után mindenre is figyeltem, csak nem a filmre.

Értékelés: 6.3/10
(2021. 10. 19.)
Összességében tehát egy kellemesen szórakoztató kis rémmesécske volt a Nightbooks. Nem egy világmegváltó darab, de Halloweenkor a gyerkőccel mindenképpen meg lehet nézni. Felnőtteknek sem unalmas, bár sokkal inkább megmosolyogtat, mint hátborzongat. Néha viszont ilyen is kell. :) Több
The Who Was? Show
2018