Videók

Sándor Móric grófról még manapság is beszélnek a nagy öregek. Ő volt az a lovas bravúrjairól híres fiatalember, aki haldokló apjához a Sándor palotába lépcsőn vágtatott fel. Közben átugratott Metternich Leontine hercegnő hintaja fölött, aki menten beleszeretett az Ördöglovasnak nevezett magyar nemesbe. Gondolhatják, a magyargyűlölő Metternich mennyire örült lánya választásának.

Ország: Magyarország
Premier: 1942.11.30.

2023.03.05 Tipikus Semmilyen

Semmi érdemleges

Sajnos a neten néztem, nem jó minőségben, de így sem nyerte el a tetszésemet. Története, dramaturgiája unalmas, és sablonos. Élvezhetetlen a színészek gyenge játéka, és rajtuk is látszik a „gyorsan csináljunk, és uzsgyi!” érzet. Nincs koncepció, nincs érdemi mondanivaló, életrajzi filmnek meg kissé unalmas. Felejthető és élvezhetetlen, legalábbis számomra. Vannak ezerszer jobb magyar alkotások is.

Az Ördöglovas, aki még echte magyar volt!

Gróf Sándor Móric, az Ördöglovas. A magyar arisztokrata, akit csak a lovak és a kalandok érdekeltek, az őrültségig bátor volt, lovas bravúrjaitól visszhangzott anno egykoron az összes főrangú és közrendű pletyka. A gróf egészen édesapja halálig, 17... Teljes kritika

A film egyedüli forgalmazója a Délibáb Film volt.Szerző: Archívum

A film gyártója az M.F.I. Rt volt, Pulvari hangrendszerrel készült.Szerző: Archívum

A film bemutatója 1944. március 15-én volt a hazai mozikban.Szerző: Archívum

(2016. 12. 11.)
Távol áll attól ez a film, hogy maradandó élményt tudjon nyújtani, elsősorban a lovak és a lósport szerelmesei számára kihagyhatatlan darabról van szó, főleg Sándor Móric személye miatt, hiszen nagyon sok életrajzi elemet szőttek bele a nem túl nagyívű forgatókönyvbe az alkotók. 7/10 Több