Szegény gazdagok (1959)

Szegény gazdagok

JRD   2022. 06. 02.

Fatia Negra az úri útonálló

Maga a története sokban emlékeztet a Zorrora, A Vörös Pimpernelre vagy éppen a A fekete tulipánra. De míg ezekben a filmekben tényleg a jó ügyért harcolnak az álarcos útonállók, addig Fatia Negra manipulálja a pórnépet és nemeseket. Benkő Gyula alakítása mindvégig ellenszenvesnek mutatja a nemesek közt úriemberként ismert Hátszegi bárót. (Bevallom, nem különösebben szimpatikus számomra a színész, így igazi objektív gondolatom nincs vele kapcsolatban, de egy biztos, jól hozza a karaktert. Az ő tündöklése és bukása a központi témája ennek a filmnek. Negra bármit megtehet, hiszen senki (még szeretője sem) láthatta az arcát, így senki sem tudja, hogy igazából a fekete álarc kit is takar. Érdemes megnézni ezt a filmet, hiszen olyan színész játszanak benne, mint Benkő Gyula, Krencsey Marianne, Bara Margit, Láng József. Mindezt Bán Frigyes remek rendezésében. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Berto49   2017. 09. 23.

A nosztalgia mozizás következő darabja gyermekkorom egyik nagy filmélménye. Krencsey szépsége és csodálatos ruhái, a romantikus történet, Fatia Negra valódi kiléte a film első megnézése után is nehezen felejthető maradt. Most is nagyon élveztem, örülök, hogy bármikor újra megnézhetem.

1959-ben mutatták be a filmet.

(JRD )

Főszereplő Krencsey Marianne, Láng József, Mádi Szabó Gábor, Lóth Ila.

(seamandarin)