A csillagszemű (1977)

A csillagszemü

kasztni   2017. 03. 10.

Ez egy igazi, csodaszép magyar mese. A klasszikus "rossz elnyeri méltó büntetését" fajta végkifejlettel. Bár úgy tűnik most lespoilereztem, valójában nem is ez a lényeg. A régi filmek szerelmesei úgy is a színészi játékra fognak odafigyelni. ;)

Durran   2016. 10. 17.

Én az ilyen filmeket szinte kötelezővé tenném. Igazából azt is nagy teljesítménynek tartom, hogy ilyen nemzetközi kooprodukciókat tudtak megvalósítani anno.

Ximpi   2015. 12. 22.

Gyakorlatilag végigszenvedtem az egészet, azt hiszem, ez nem az én műfajom. Kell ehhez a filmhez valamilyen nosztalgia hangulat, mondjuk valami emlékkép, hogy milyen jól is érezte magát akkor, amikor ezt a filmet nézte épp. Másképp szerintem ma már nehezen élvezhető a legtöbb magyar film.

Oszter Sándor
Bordán Irén
Juraj Durdiak
Juraj Durdiak
Szirtes Ági

A címszereplő Juraj Durdiak mellett Szirtes Ági, Oszter Sándor, Nagy Gábor, Telessy Györgyi és Nagy Attila voltak a film főszereplői.

(seamandarin )