Hely a tetőn (1959)

Room at the Top

Hely a tetőn

Berto49   2017. 07. 23.

Klasszikus angol film 1959-ből, nem bírtam megállni, hogy ne nézzem meg, elsősorban Signoret miatt, hiszen több díjat is kapott az alakításáért. Érdemes volt! Annyira azonosult a szerepével, de ez nem szokatlan tőle, hiszen nagyon nagy színésznő volt. Az alsóbb osztályból származó karrierista főhős számomra igen ellenszenves, bár nem tudom, hogy a helyében én mit tettem volna. Amennyiben tényleg olyan erős volt a szerelem, valószínűleg Alice mellett maradok. A film egyébként John Braine regényéből készült.

juhasz-david93   2015. 02. 15.

Élvezetes kis film egy két nő között őrlődő nőcsábászról, a háttérben a sznob Anglia társadalmi osztályaival és egyéb nyalánkságaival...Signoret jól néz ki, mint kb. minden filmjében :)

Hermione Baddeley