Scrooge
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Megamovie   2016. 02. 18.

A történet középpontjában a címadó Scrooge nevű zsémbes öregember áll akit,egy éjszaka folyamán meglátogat 3 szellem ezzel megpróbálva megváltoztatni személyiségét.Összességében szerintem ez egy nagyon erős Karácsonyi Ének feldolgozás,de azért néhol rendesen fogott rajta az idő(ám ez értékéből nem von le sokat)

Napi 3 órát vett igénybe, mire Albert Finneyre feltették az öregkori önmagát mintázó maszkot.

A Scrooge-ot alakító Albert Finney a film forgatásának idején 34 éves volt, míg az unokaöccsét alakító Michael Medwin már betöltötte a 46-ot.

A film különbözik a könyvtől, ugyanis a filmben Scrooge menyasszonya, Isabel Mr. and Mrs. Fezziwig lánya, míg a könyvben nincs rokonságban az idősekkel.