Képek
Videók

A Scrooge című családi dráma története Charles Dickens Karácsonyi ének című klasszikusán alapul. Főhőse egy önző, mogorva üzletember, aki még a karácsonyt is munkával tölti. Nagy magányában azonban különös lények lepik meg, s hatásukra a jégszív megolvadni látszik...

(erare)

Rendező: Ronald Neame
Forgatókönyvíró: Charles Dickens, Leslie Bricusse
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1970.11.05.
Több

2016.02.18 Megamovie

A történet középpontjában a címadó Scrooge nevű zsémbes öregember áll akit,egy éjszaka folyamán meglátogat 3 szellem ezzel megpróbálva megváltoztatni személyiségét.Összességében szerintem ez egy nagyon erős Karácsonyi Ének feldolgozás,de azért néhol rendesen fogott rajta az idő(ám ez értékéből nem von le sokat)

Napi 3 órát vett igénybe, mire Albert Finneyre feltették az öregkori önmagát mintázó maszkot. Szerző: rbernadett

A Scrooge-ot alakító Albert Finney a film forgatásának idején 34 éves volt, míg az unokaöccsét alakító Michael Medwin már betöltötte a 46-ot. Szerző: rbernadett

A film különbözik a könyvtől, ugyanis a filmben Scrooge menyasszonya, Isabel Mr. and Mrs. Fezziwig lánya, míg a könyvben nincs rokonságban az idősekkel. Szerző: rbernadett

Alec Guinness nem kimondottan élvezte a forgatást. Azon túl, hogy sokkal több idejét vette el, mint amire számított, még olyan megterhelésnek is ki volt téve, hogy sérvet kapott, amit végül műteni kellett. Szerző: rbernadett