Tű, cérna, szerelem

Tű, cérna, szerelem

Sir
bob.007

Ratna gyönyörű fiatal lány, aki egy gazdag bombyi család házában szolgál - itt találkozik Ashwinnal, a család egyik fiávak, akivel nem is élhetnének különbözőbb világokban. Nem csak vagyoni helyzetük, hanem az élethez való hozzáállásuk is gyökeresen különbözik: Ashwidnak mindene megvan, épp… Több

Rendező: Rohena Gera
Író: Rohena Gera
Ország: Franciaország, India
Premier (HU): 2019.01.17. | Telekom TVGO (2021.03.01.) | Netflix (2023.03.18.)

2019.07.14 danaso

Eleinte voltak kétségeim a filmmel kapcsolatban, hogy fogom-e tudni élvezni, de nagyon hamar magába szippantott a cselekmény. Nem azt mondom, hogy határozottan dinamikus lenne, de biztos, hogy nagyon le tudja kötni az ember.

2019.01.19 indingo

Nem a megszokott közhelyekkel teletűzdelt szirupos film. Finom szerelmi történet, amellyel akár azonosulni is tudunk.

2019.01.16 SuperBoi

Egyszerűen gyönyörű ez a film, a karakterek és maga a történet is elképesztően jól van kidolgozva. Én csakis ajánlani tudom, mivel szerintem ez a film mindenkit egyformán meg tud érinteni. Egy kicsit provokatív talán, de mindenképpen egy hiteles alkotás!

2019.07.11 bob.007

Nem véletlenül díjazták Cannes-ban ezt a filmet, vártam már egy ideje, hogy mikor jut el hozzánk is, de szerencsére végül csak itt van. :) Rohena Gera első egészestés filmje ennél jobb rendezői bemutatkozás nem is lehetett volna, nagyon profi, és mégis tele van lélekkel.

2019.01.17 shinijimmy

A Tű, cérna, szerelem nem egy tipikus közönségfilm, de ha rászánod magad, egész biztosan nem fog csalódást okozni. Egészen gyönyörű, megvilágító erejű dráma, tele nagy igazságokkal, de a lehető legkevésbé szájbarágós módon. Megható, amikor kell, humoros, összességében azt kell mondanom, hogy hibátlan.

(2019. 02. 15.)
Mindenkinek joga van az álmaihoz
A Tű, cérna, szerelem az a típusú alkotás, amely egyaránt elnyerheti mind a szerzői, mind a könnyedebb filmeket kedvelő közönség tetszését. Bemutatja korunk indiai életét, miközben aktuális mondanivalójával, üzenetével, a jó forgatókönyv és rendezés, valamint a színészek játéka által szórakoztat is. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 01. 19.)
A rendező leheletfinoman adagolja az úr és a cseléd viszonyrendszeréből az átmenetet a szerelem felé. De, mint egy jóféle Rómeó és Júlia történetben, ez a kapcsolat számos társadalmi béklyó miatt nem működhet. Mi meg persze közben elgondolkodhatunk azon, hogy vajon tényleg a saját életünket tartjuk nehéznek? Több