indingo   2019. 01. 19.

Nem a megszokott közhelyekkel teletűzdelt szirupos film. Finom szerelmi történet, amellyel akár azonosulni is tudunk.

bob.007   2019. 01. 18.

Nem véletlenül díjazták Cannes-ban ezt a filmet, vártam már egy ideje, hogy mikor jut el hozzánk is, de szerencsére végül csak itt van. :) Rohena Gera első egészestés filmje ennél jobb rendezői bemutatkozás nem is lehetett volna, nagyon profi, és mégis tele van lélekkel.

shinijimmy   2019. 01. 17.

A Tű, cérna, szerelem nem egy tipikus közönségfilm, de ha rászánod magad, egész biztosan nem fog csalódást okozni. Egészen gyönyörű, megvilágító erejű dráma, tele nagy igazságokkal, de a lehető legkevésbé szájbarágós módon. Megható, amikor kell, humoros, összességében azt kell mondanom, hogy hibátlan.

SuperBoi   2019. 01. 16.

Egyszerűen gyönyörű ez a film, a karakterek és maga a történet is elképesztően jól van kidolgozva. Én csakis ajánlani tudom, mivel szerintem ez a film mindenkit egyformán meg tud érinteni. Egy kicsit provokatív talán, de mindenképpen egy hiteles alkotás!

danaso   2019. 01. 11.

Eleinte voltak kétségeim a filmmel kapcsolatban, hogy fogom-e tudni élvezni, de nagyon hamar magába szippantott a cselekmény. Nem azt mondom, hogy határozottan dinamikus lenne, de biztos, hogy nagyon le tudja kötni az ember.

A rendező leheletfinoman adagolja az úr és a cseléd viszonyrendszeréből az átmenetet a szerelem felé. De, mint egy jóféle Rómeó és Júlia történetben, ez a kapcsolat számos társadalmi béklyó miatt nem működhet. Mi meg persze közben elgondolkodhatunk azon, hogy vajon tényleg a saját életünket tartjuk nehéznek? több»