Streets of Laredo

Streets of Laredo
Videók

William Holden nem tartotta sokra ezt a filmjét karrierje előmozdítása szempontjából, de később mégsem állította, hogy teljesen felesleges lett volna.Szerző: JcWh

Habár a kritikusok kicsit átlagos és néha zavaros történetű westernnek tartották a filmet, a színészi alakításokat, a filmzenét és a technicolor színeiben pompázó kamerafelvételeket nagyon jónak vélték.Szerző: JcWh

A filmet Arizona és Új-Mexikó államokban forgatták.Szerző: JcWh

Az 1936-os Texas Rangers mellett egy másik Paramount film, az 1940-es Rangers of Fortune forgatókönyvéből is merítettek a film készítői.Szerző: JcWh

A megfigyelések szerint William Holden karrierje során először ennek a filmnek a forgatásán szállt szembe a rendezővel és a Columbia filmstúdió elnökével, hogy érvényesítse a szerződésben rögzített jogait és ne kelljen túlóráznia.Szerző: JcWh

Az 1947-es Dear Ruth-ban Mona Freeman még William Holden filmbéli szerelmének húgát alakította. Erre a filmre "előlépett", és ő került szerelmi viszonyba Holden karakterével.Szerző: JcWh

A film Frank H. Maynard történetén alapszik.Szerző: JcWh

A film címét egy régi western ballada neve szolgáltatta.Szerző: JcWh

A filmet 1949. május 11-én mutatták be a New York-i Paramount Theater-ben.Szerző: JcWh

Ez a film az 1936-os "A fekete légió" (The Texas Rangers) remake-je.Szerző: JcWh