Videók

Három gazfickó az 1870-es évekbeli Texasban postakocsik rablásából él. Amikor a fiatal lány, Rannie Carter (Mona Freeman) bajba kerül, a három jó barát segít rajta, de a helyzet úgy alakul, hogy a barátoknak külön kell válniuk. Jim (William Holden) és Wahoo (William Bendix) csatlakozik a… Több

Rendező: Leslie Fenton
Premier: 1949.05.11.

2018.11.30 JcWh

Nagyobb ismertséget érdemlő western

Egyszerű kis "buddy" típusú western, kiváló William Holden-nel és kellemes filmzenével. A film a törvény két oldalára terelődött hármas barátság dilemmáiról szól, illetve egy szerelmi háromszög is próbára teszi a barátságot. Akció dús western megfűszerezve Holden kiváló alakításával, aki nagyon otthonosan játszott minden western filmjében, ebben a filmben még azt is láthatjuk tőle, ahogyan nekifutásból egy korlátról is könnyedén a nyeregbe pattan és elvágtázik. Készítettem feliratot a filmhez, a netről letölthető.

2016.02.07 Domino

Egy igazi klasszikus ez a film, szerintem ezek a westernfilmek sokkal jobbak, mint a későbbi spagetti-western változataik, mert igazából a történet még mindig szól valamiről, még ha az kissé sötétebb és sokszor pesszimistább is egy kicsit.

2015.02.06 Williamgek

Nagyon jól szórakoztam, igazából Holden alakítása engem személy szerint lenyűgözött. Noha a karakterek eléggé egysíkú, hihetetlen, hogy még így is mennyi színt tudott belevinni.

William Holden nem tartotta sokra ezt a filmjét karrierje előmozdítása szempontjából, de később mégsem állította, hogy teljesen felesleges lett volna.Szerző: JcWh

Habár a kritikusok kicsit átlagos és néha zavaros történetű westernnek tartották a filmet, a színészi alakításokat, a filmzenét és a technicolor színeiben pompázó kamerafelvételeket nagyon jónak vélték.Szerző: JcWh

A filmet Arizona és Új-Mexikó államokban forgatták.Szerző: JcWh

Az 1936-os Texas Rangers mellett egy másik Paramount film, az 1940-es Rangers of Fortune forgatókönyvéből is merítettek a film készítői.Szerző: JcWh

A megfigyelések szerint William Holden karrierje során először ennek a filmnek a forgatásán szállt szembe a rendezővel és a Columbia filmstúdió elnökével, hogy érvényesítse a szerződésben rögzített jogait és ne kelljen túlóráznia.Szerző: JcWh