Szél támad

Kaze Tachinu

2019.06.03 gyjudit

Miyazaki azt rajzolta amit szeret és ez látszik. Bár nem ez a kedvenc Ghibli filmem, azért különleges helyet foglal el a szívemben.

2017.12.24 Deku

Hát volt már sokkalta jobb élményben is részem mert ez most eléggé alul múlta az elvárásaimat. A rajzolási technika igen rendben volt viszont cserébe elég unalmas karaktereket kaptunk. Ez így nagyon nem fair.

2018.02.11 zsani

Ez azok a rajzfilmek közé tartozik amiket felnőtteknek készültek. Én minden egyes percét élveztem ennek a mesének, kedves történet. Egy kicsit szomorúra sikerült.

2016.02.08 ellcrys89

Na néha kell egy-egy ilyen anime is. Nem mondod rá, hogy hú de isteni alkotás de mégse húzza le az ember egyből, hogy most ez förmedvény. Összességében ez egy szerethetően átlagos anime.

2015.05.09 july

Különleges film, valódi animációs varázslat. Gyönyörű az animációja, a japán múlt megkapó, realisztikus ábrázolását is meseszerű zene festi alá, ami nem megszokó élményt nyújt a nézőnek.

2015.11.04 Ballerz93

Fel nem tudtam fogni, hogy miféle film is ez. Az elején laposan kezd és ezt a tendenciát tartja is. Annyira untam magam hogy max. egy 30-40 percet voltam képes NAGY nehezen végig nézni. Bűn volt minden, ami ebbe a filmbe belekerült, se értelmes sztori se semmi.

2015.06.06 Toncsi

Nagyon szép volt és szomorú, rajongóknak egyenesen kötelező, de egyébként is érdemes kicsit utánanézni a készítőnek, hogy az ember jobban tudja értékelni az egész jelentőségét, mert azt gondolom, az életmű szempontjából is fontos ez az alkotás.

2015.03.31 edoka

Szeretem nagyon Hayao Miyazaki munkásságát, de ez a film sajnos nekem annyira nem hozta amit vártam. Ettől függetlenül gyönyörű alkotás, igazából ez a repüléstechnikai dolog nem igazán áll hozzám közel.

2015.03.07 horvi21

Nagyon szép történetet mesél el, és megható is maga a film. Akik szeretik a japán animációt azoknak kötelező darab. A Szentjánosbogarak sírja jut eszembe róla, az is hasonló, érzelmekkel teli történetet mutat be.

2016.01.07 MiAzAki

A magam részéről nagyon szeretem a japán animációs filmeket, és nagyon érdekes volt látni, hogyan tudnak egy ilyen témát is feldolgozni. Szerintem nagyon eredeti módon közelítették meg, tanulságos, emellett pedig valódi élmény volt.

2016.01.04 Lalu96

Mintha egy 80as-90-es évekbeli animébe csöppentem volna, varázslatos, minden kis mozgás, minden reakció egyszerűen elbűvölő. A történet pedig gyönyörű, megható, komoly és magával ragadó.