Parasztok

Parasztok

The Peasants

A parasztok című lélegzetelállító animációs film 2023 decemberétől a magyar mozikban is látható lesz, szinkronizált és feliratozott formában is!

A Wladyslaw Reymont Nobel-díjas író azonos című regényéből adaptált, lenyűgöző, kézzel tökéletesen megfestett animációs film 2023-ban debütál az… Több

Forgatókönyvíró: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Ország: Lengyelország
Premier (HU): 2023.12.07.
Forgalmazó: Vertigo

2023.12.10 Mark89

legújabb vélemény a nap véleménye

Monumentális freskó és katartikus (szocio)dráma

Látványvilága hipnotikus, és képkockánként galériáért kiállt. Igaz, ezt a képtárat valóban meg is lehet(ne) teremteni, hiszen az 5 éves alkotómunka során több száz festő 72 ezer olajfestményt készített a korábban filmre vett jelenetek alapján (digitá... Teljes kritika

2023.12.07 M4T

Én már a rendező előző alkotásait is nagyon szerettem, ezúttal sem csalódtam. Nagyon megindító és elgndolkodtató az egész.

2023.12.08 Haj

Gyönyörű ez a film, a történet pedig egyszerűen szívfacsaró!

A film 1 307 395 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 616 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Parasztok a Lengyel Filmfesztiválon négy kategóriában is nyert, többek között közönségdíjjal tüntették ki.Szerző: csd

A produkció alapjául szolgáló Wladyslaw Reymont regényét a megjelenést követően 27 nyelvre fordították le.Szerző: csd

A Parasztok világpremierjére a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon került sor.Szerző: csd

A Parasztok Lengyelország Oscar-nevezettje a nemzetközi film kategóriában.Szerző: csd