A cannes-i filmfesztivál Kritikusok Hete szekciójában mutatkozott be. A jeruzsálemi filmfesztiválon Fipresci-díjat kapott.
Napjaink Teheránjában járunk. Az élő szereplőket mintázó animációban négy fiatal ember sorsa rajzolódik ki egyre megdöbbentőbb részletességgel: mindannyian elkeseredetten keresik a szabadságot és boldogságot, miközben az elnyomó iszlamista társadalom tabuit feszegetik. (Cirko Film)
Nem értem!!! Miért kellett egy komoly társadalmi problémákkal, súlyos, a nőket érintő elnyomással foglakozó filmet animációs technikával elkészíteni?! A grafikus megoldások az általam nagyon nem kedvelt comics műfaját idézték, ez a technika szerintem nem alkalmas a téma feldolgozására. Lehet, hogy nagy vétek, de én nem tudok és nem is akarok egy mégoly szerethetővé rajzolt képregény figurával azonosulni. Olvastam, hogy Iránon kívül valós szereplőkkel forgatták le, majd átrajzolták őket, ugyanezt tették a háttérrel. Nagy KÁR volt! A filmet sem az eredeti formában, se így animációs filmként valószínűleg nem engedik be Iránba, ezért feleslegesnek tartom a formaváltoztatást. A rendező, Ali Soozandeh úgy nyilatkozott, hogy ezután biztos, hogy nem teheti be a lábát szülőhazájába. Visszaidézve az iskolai magyar dolgozatok osztályozási formáját így értékelem: tartalom: csillagos ötös, külalak (jelen esetben a forma): kétszer egyes alá. Sajnos az átlagolt eredménynél is rosszabb a véleményem, mert összesen két csillagot adok, de azt is csak a téma fontossága indokolja.
Na, hát ez tényleg egy tabudöntögető film, amely egész biztosan néhány embernél kifogja verni a biztosítékot. Persze ettől még nem obszcén, ne értsétek félre. Csak azt hiszem ez a film tényleg szó szerint küzd egy nagyon dogmatikus értékrend lebontásáért, a szabad gondolkodásért satöbbi. Érdemes megnézni mindenképp.
Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »