Ma vie de Courgette
stif

Cukkini nem más, mint egy átlagos kilencéves kisfiú, egy kissé különös becenévvel. Élete akkor vesz váratlan fordulatot, amikor édesanyja hirtelen meghal, ő pedig gyerekotthonba kerül. Egyetlen támasza új barátja, a rendőrtiszt Raymond, aki elkíséri új „otthonába” is. A barátságtalan környezet és… Több

Rendező: Claude Barras
Író: Gilles Paris
Ország: Franciaország, Svájc
Premier (HU): 2017.01.26.

2019.08.01 Ms. Akárki

Eléggé lehangoló és sokszor sötét jellemeket bemutató mese. Rendkívül érdekes ahogy gyurma jellegű mozgatott mese a formátum. Különleges látványvilága van. Inkább felnőtteknek szóló mese.

2018.06.02 BoBamburg

Nagyon bírom a stop-motion technikával készült filmeket, így nagyon vártam már ezt is. Főleg hogy európai cucc, azok általában vagy nagyon jók vagy nagyon rosszak. De ez egyértelműen az előbbi. Meglepően sötét és kemény film, csodálatos látványvilággal és fekete humorral. 1 órányi masszív tökéletesség.

2017.01.27 stif

Nekem tetszett, de ez egyáltalán nem gyerekeknek szól! egy nagyon kemény, realisztikus történet, ami várhatóan elgondolkoztatja és a többségnek könny szökik majd a szemébe. Sok esetben el sem gondolkozunk, hogy milyen szörnyű sorsok is vannak kötülö... Több

2016.11.19 Attila

varázslatos gyerekfilm, ami közben hihető, és megnevetteti a felnőttet is

2016.12.01 Face

Iszonytosan cukik a karakterek is és a történet is! Biztosan azért cukkini, mert borzasztóan cuki :) Érezhetően nem amerikai animáció, szeretem az ilyet. Rendkívül kreatívak voltak az alkotók!

A film összbevétele 219 663 dollár volt (imdb.com).

A 2017-es, 89. Oscar-díjra ezt a filmet jelölte Svájc a "Legjobb külföldi film" kategóriában.Szerző: BéBé

A 29. Európai Filmdíj legjobba animációs filmért járó díjára jelölték a filmet.Szerző: ps

(2017. 01. 26.)
Egy cukkini önéletrajza
Az Oscar-jelölt gyurmaanimáció a svájciak válasza a 400 csapásra. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2017. 02. 01.)
Sok animáció szól gyerekekről, még több gyerekeknek, de kevés tud igazán belehelyezkedni az ő nézőpontjukba. Az Életem Cukkiniként című svájci stop-motion csodának ez azonban maradéktalanul sikerült. 90/100 Több

(2016. 12. 01.)
Életem cukkiniként
Senkit se csapjon be az animációs köntös, Claude Barras stop motion technikával készült filmje igen fajsúlyos kérdéseket boncolgat. 8/10 Több

(2017. 01. 31.)
Az Életem Cukkiniként egyrészt tehát úgy szeretne a felnőttek és a gyerekek számára is nyújtani valamit, hogy igazán egyik közönség számára sem ad elegendőt (bár talán a kisebbek könnyebben átsiklanak majd a számukra egyébként is felfoghatatlan tragikumon és pszichologizáláson), másrészt nemcsak hosszában, de mélységeiben is kevés ahhoz, hogy igazá... Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 01. 06.)
Frappa Magazin:Cukkini két lábon – egy kék hajú fiú története
Az alkotás mondanivalója sokkal összetettebb, mint elsőre tűnhet. Alapvető kérdéseket tesz fel a néző számára és elgondolkozásra készteti.