Életem Cukkiniként (2016)

Ma vie de Courgette

Életem Cukkiniként

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Eléggé lehangoló és sokszor sötét jellemeket bemutató mese. Rendkívül érdekes ahogy gyurma jellegű mozgatott mese a formátum. Különleges látványvilága van. Inkább felnőtteknek szóló mese.

BoBamburg   2018. 06. 02.

Nagyon bírom a stop-motion technikával készült filmeket, így nagyon vártam már ezt is. Főleg hogy európai cucc, azok általában vagy nagyon jók vagy nagyon rosszak. De ez egyértelműen az előbbi. Meglepően sötét és kemény film, csodálatos látványvilággal és fekete humorral. 1 órányi masszív tökéletesség.

stif   2017. 01. 27.

Nekem tetszett, de ez egyáltalán nem gyerekeknek szól! egy nagyon kemény, realisztikus történet, ami várhatóan elgondolkoztatja és a többségnek könny szökik majd a szemébe. Sok esetben el sem gondolkozunk, hogy milyen szörnyű sorsok is vannak kötülö... több»

necum   2016. 12. 03.

Kedves kis történet, ami elsősorban a fiatalabb generációt célozza meg, de az örök fiatal felnőtteknek is önfeledt szórakozást nyújthat. Én szívesen ajánlom mindenkinek, nekem tetszett!

Face   2016. 12. 01.

Iszonytosan cukik a karakterek is és a történet is! Biztosan azért cukkini, mert borzasztóan cuki :) Érezhetően nem amerikai animáció, szeretem az ilyet. Rendkívül kreatívak voltak az alkotók!

Attila   2016. 11. 19.

varázslatos gyerekfilm, ami közben hihető, és megnevetteti a felnőttet is

A film összbevétele 219 663 dollár volt (imdb.com).

A 2017-es, 89. Oscar-díjra ezt a filmet jelölte Svájc a "Legjobb külföldi film" kategóriában.

(BéBé)

A 29. Európai Filmdíj legjobba animációs filmért járó díjára jelölték a filmet.

(ps)

Senkit se csapjon be az animációs köntös, Claude Barras stop motion technikával készült filmje igen fajsúlyos kérdéseket boncolgat. 8/10 több»

Az alkotás mondanivalója sokkal összetettebb, mint elsőre tűnhet. Alapvető kérdéseket tesz fel a néző számára és elgondolkozásra készteti. több»

Az Oscar-jelölt gyurmaanimáció a svájciak válasza a 400 csapásra. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»