Szél támad

Deku   2017. 12. 24.

Hát volt már sokkalta jobb élményben is részem mert ez most eléggé alul múlta az elvárásaimat. A rajzolási technika igen rendben volt viszont cserébe elég unalmas karaktereket kaptunk. Ez így nagyon nem fair.

zsani   2018. 02. 11.

Ez azok a rajzfilmek közé tartozik amiket felnőtteknek készültek. Én minden egyes percét élveztem ennek a mesének, kedves történet. Egy kicsit szomorúra sikerült.

ellcrys89   2016. 02. 08.

Na néha kell egy-egy ilyen anime is. Nem mondod rá, hogy hú de isteni alkotás de mégse húzza le az ember egyből, hogy most ez förmedvény. Összességében ez egy szerethetően átlagos anime.

july   2015. 05. 09.

Különleges film, valódi animációs varázslat. Gyönyörű az animációja, a japán múlt megkapó, realisztikus ábrázolását is meseszerű zene festi alá, ami nem megszokó élményt nyújt a nézőnek.

Ballerz93   2015. 11. 04.

Fel nem tudtam fogni, hogy miféle film is ez. Az elején laposan kezd és ezt a tendenciát tartja is. Annyira untam magam hogy max. egy 30-40 percet voltam képes NAGY nehezen végig nézni. Bűn volt minden, ami ebbe a filmbe belekerült, se értelmes sztori se semmi.

A Szél támad, az immáron 76 éves mester legszemélyesebb filmje, amely egy szerelmi történettel fűszerezett, lélegzetelállító képekkel operáló animációs film, a rettegett Mitsubishi A6M “Zero” vadászgép megszületésének körülményeiről. több»

Az alkotók sok emberi hangot használtak hangeffektként (motorok, földrengés, stb.).

(kázsé)

A film japán és amerikai posztere nem egyforma. A japánon csak Naoko látszik.

(kázsé)

Jiro és a többiek dala a vacsoránál az 1932-es című filmből származik.