Afrika királynője

Afrika királynője

The African Queen

Az első világháború idején valahol Afrikában a németek feldúlnak egy falut. Sayer, az ott dolgozó angol misszionárius látva a káoszt és a kétségbeesést, öngyilkos lesz. Húga kénytelen elmenekülni - a folyón utazik lefelé egy mogorva kapitány hajóján.

(erare)

Rendező: John Huston
Író: C. S. Forester
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1951.12.26. | Netflix (2023.02.01.)

Katharine Hepburn

2020.03.08 Yosihiro

Afrika Királynője

Igazából jobbra számítottam a film kapcsán. Nekem a színészi alakítások miatt csúszott le a film a négy csillagról. A történet jó és a rendezés sem rossz az akkori technológiát figyelembe véve. A történet maga romantikus némi kis kalanddal és a happy end a végén azért jól sikerült. A színészi alakításoktól többet vártam. Bár itt hozzászólást nem láttam igazából nem hiszem, hogy csak én láttam ezt a filmet. Attól függetlenül hogy csak a két föhös szerepel a film nagy részében még nem szorul háttérbe a mellékszereplök akik a filmet felemelik épp az alacsony színvonalból. A természeti képeket próbálták belecsempészni a filmbe ami szintén egy érdekessége a filmnek. Összességében a film rendezése és a szereplők elérik a közepes szintet. A történet sem tud feljebb emelkedni a filmen . A hangi effektek és zene jónak mondható. Így a kapott érték egy erős három csillag. Igazából kellemes kikapcsolódás a film unatkozni nem fogunk rajta. Csak ajánlani tudom a megnézését. Üdv Yosi

A társforgatókönyvíró, Peter Viertel a forgatáson szerzett afrikai tapasztalatait használta fel a Fehér vadász, fekete szív című regényében. 1990-ben készült belőle mozifilm Az elefántvadász (1990) címmel, Clint Eastwood főszereplésével és rendezésével. A történet a rendezőt, John Hustont helyezi a középpontba, aki forgatni indul Afrikába, de inkább elefántra vadászik.Szerző: Dorkateo

Egyes feltevések szerint a Londonban forgatott jelenetekhez használt rózsagyűrűs papagájok leszármazottai a londoni parkokban, pl. a Hyde parkban szabadon élő elvadult papagájok.Szerző: Dorkateo

A berlini filmes szakszervezet „németellenesség” miatt kérte az Afrika királynője (1951) kiutasítását a Berlini Filmfesztiválról.Szerző: Dorkateo

A stáb tolmácsokat alkalmazott, hogy a helyi statisztákkal és segítőkkel szót értsenek. A forgatás elején azonban nem jelentek meg, mert egy félrefordítás miatt azt hitték, hogy az amerikaiak kannibálok és meg akarják enni őket.Szerző: Dorkateo