Egri csillagok (1968)

Egri csillagok

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Kötelező olvasmány volt anno,azt is imádtam,és a film is katartikus élmény volt.Együtt éltem ,lélegeztem,a hős védőkkel,és szurkoltam Dobó kapitánynak.Bizony-bizony mi még ezen a filmen nőttünk fel.Jumurdzsáktól még igazándiból is féltem.Ragyogó magy... több»

doroffee   2016. 02. 14.

Van ennek a filmnek egy magmagyarázhatatlan bája, patinája. Nagyon jól hozta a könyv hangulatát, izgalmas volt, a képi világa pedig pont elég "patinás" volt.

Prücsök   2015. 06. 30.

A kötelezők közül az Egri csillagok volt a kedvencem és a film is nagyon jó lett, a magyar történelem egyik fontos eseményét nagyon jól sikerült ábrázolniuk, egy kis romantikával fűszerezve! Nagyszerű színészek, nagyszerű rendezés.

Deku   2017. 10. 25.

Végre valami ami tudott újdonsággal szolgálni és nem klisé halmazzal mint általában. Ez a film egy igazi ritkaság, amiben pozitívan kellett csalódjak mivel, hogy nem vártam tőle nagydolgot.

adibandii   2015. 04. 25.

Imádtam a könyvet,nekünk kötelező olvasmány volt,és szerintem a film hű volt a könyvhöz.Megéri legalább egyszer megnézni,mert érdekes,és hűen mutatja be a törökkel való harcot.

Edeske   2016. 05. 25.

Nekem nem igazán tetszett a film. Számomra unalmas volt és lassú cselekményű. Mondjuk az az igazság hogy nekem a könyv sem tetszett. Untam és végig sem olvastam, így vagyok a filmmel is.

Mmaarrttoonn   2016. 04. 03.

Lehet hogyamiatt is hogy kötelező olvasmány volt de engem untatott a film. Könyvben sem tetszik, nem fogott meg. Inkább leíró jellegű, nem pedig egy igazi regény vagy történelmi film.

Papírból és műanyagból készítették a kardokat és egyéb fegyvereket. A pajzsokat például a tojástartó készítéséhez használt anyagból, amit műanyagfóliával vontak be, így teljesen élethűnek tűntek és jóval könnyebbek is voltak.

(stevepisti )

A filmben látható állatoknak egy évvel korábban meg kellett tanítani a forgatási követelményeket, ugyanis nem voltak hozzászokva a kötött életvitelhez.

(stevepisti )

Az Egri vár másolatát először a Velencei tó közelében akarták megépíteni, de ez a terület nem felelt meg a rendező elképzeléseinek.

(stevepisti )

Az 1968-as, nagy sikerű film előtt 1923-ban Gárdonyi regényéből Fejős Pál a saját forgatókönyve alapján megrendezte némafilm formájában az Egri Csillagokat, de sajnos csúfos bukás lett.

(stevepisti )

A film részleteiben minden nap megtekinthető a Dobó István Vármúzeum Gótikus Püspöki Palotájának kiállítótermében.

(harnas1207)