Egri csillagok (1968)

Egri csillagok

stewie_griffin_2005   2021. 11. 24.

Átlagos magyar film, nem igazán időtálló. A harci jelenetek mai szemmel kissé viccesek, a film cselekményvezetése meg szerintem gyenge, a könyvhöz képest meg főleg. Túlságosan az egri harcra koncentrál, az előzményeit kevésbé mutatja. Aki mondjuk nem... több»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Kötelező olvasmány volt anno,azt is imádtam,és a film is katartikus élmény volt.Együtt éltem ,lélegeztem,a hős védőkkel,és szurkoltam Dobó kapitánynak.Bizony-bizony mi még ezen a filmen nőttünk fel.Jumurdzsáktól még igazándiból is féltem.Ragyogó magy... több»

doroffee   2016. 02. 14.

Van ennek a filmnek egy magmagyarázhatatlan bája, patinája. Nagyon jól hozta a könyv hangulatát, izgalmas volt, a képi világa pedig pont elég "patinás" volt.

Deku   2017. 10. 25.

Végre valami ami tudott újdonsággal szolgálni és nem klisé halmazzal mint általában. Ez a film egy igazi ritkaság, amiben pozitívan kellett csalódjak mivel, hogy nem vártam tőle nagydolgot.

Prücsök   2015. 06. 30.

A kötelezők közül az Egri csillagok volt a kedvencem és a film is nagyon jó lett, a magyar történelem egyik fontos eseményét nagyon jól sikerült ábrázolniuk, egy kis romantikával fűszerezve! Nagyszerű színészek, nagyszerű rendezés.

Szilárd-Leo   2020. 03. 28.

Igazi magyar film

Iskolai tananyag és persze filmet is forgattak belöle .Egy olyan filmet láthatunk aki még nem látta akkor nézze meg érdemes .Még gyerek voltam amikor láttam akkor anno. A filmet 68' könyvet Gárdonyi géza irta-a filmet akkor nagyon sok szinész játszotta de sok statiszta is játszotta -és pedig apukám is játszott a filmbe .Mint katona volt anno .Pár éve barátaival volt találkozoja és persze elö került a régi szép emlékek amikor "katonák voltunk és játszottunk töröként és magyarként a filmbe.Akkor még nem fogták fel monumentális film lett belöle .Sok-sok fénykép van róla igy emlék örökre meg marad majd utó kornak .A filmröl inkább nézzétek meg ..... 10******

adibandii   2015. 04. 25.

Imádtam a könyvet,nekünk kötelező olvasmány volt,és szerintem a film hű volt a könyvhöz.Megéri legalább egyszer megnézni,mert érdekes,és hűen mutatja be a törökkel való harcot.

Papírból és műanyagból készítették a kardokat és egyéb fegyvereket. A pajzsokat például a tojástartó készítéséhez használt anyagból, amit műanyagfóliával vontak be, így teljesen élethűnek tűntek és jóval könnyebbek is voltak.

(stevepisti)

A filmben látható állatoknak egy évvel korábban meg kellett tanítani a forgatási követelményeket, ugyanis nem voltak hozzászokva a kötött életvitelhez.

(stevepisti)

Az Egri vár másolatát először a Velencei tó közelében akarták megépíteni, de ez a terület nem felelt meg a rendező elképzeléseinek.

(stevepisti)

Az 1968-as, nagy sikerű film előtt 1923-ban Gárdonyi regényéből Fejős Pál a saját forgatókönyve alapján megrendezte némafilm formájában az Egri Csillagokat, de sajnos csúfos bukás lett.

(stevepisti)

A film részleteiben minden nap megtekinthető a Dobó István Vármúzeum Gótikus Püspöki Palotájának kiállítótermében.

(harnas1207)