Akiért a harang szól

Akiért a harang szól

For Whom the Bell Tolls

"Minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel; ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól." Ezzel az idézettel indul Hemingway immár klasszikusnak számító regénye. Szerelmi melodrámává redukált hollywoodi változata nagy közönségsiker lett, nem utolsó sorban a színészek kitűnő játéka miatt. A spanyol polgárháború idején, 1937-ben játszódó történet ifjú amerikai hőse, Robert a forradalmi brigádok soraiban harcol Franco tábornok nacionalista erői ellen. Partizánegységük, melynek tagja egy szerelemre vágyó fiatal lány, Maria is, azt a feladatot kapja, hogy robbantsanak fel egy fontos hidat.

Rendező: Sam Wood
Író: Ernest Hemingway
Premier: 1943.07.14.

2016.09.14 adamkatka

A film és a regény nem véletlenül örvend közönségsikernek, mert nagyszerű és időtálló klasszikus, a legjobb karakterekkel, és a legjobb forgatókönyvvel. Érdemes legalább egyszer megnézni!

2015.03.31 Henczi

A regénnyel nem hasonlítható össze, de egy igazán jól sikerült film. Magával ragadó, időtálló alkotás, remek színészi alakítással. Klasszikus.

2015.10.10 dubzsu

Gary Cooper és Ingrid Bergman örök klasszikusa, ami van olyan jó mint regény változata. Ingrid kislányos bája és a két főhős közti szenvedély adja a film sikerét.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1943-ban.Szerző: dulkap