Gyönyörű ország (2004)

The Beautiful Country

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Berto49   2017. 07. 13.

Egyszer érdemes volt megnézni, de újra nem tenném. Egy amerikai katona és egy vietnami lány felnőtt fiának iszonyatosan hányatott sorsa, először Ázsiában, aztán Amerikában, ahová elindult, hogy megkeresse az apját, aki annak idején törvényesen elvette az édesanyját. Rettenetes, borzalmas dolgokat él át, a vége sem megnyugtató, mert az apja még Saigonban egy baleset során megvakult, ezért került el az országból. Csak azt nem értem, hogy sebesült veteránként, vakon egy farmon kell dolgoznia. A fia nem árulja el, hogy ki ő, legalábbis a film játékideje alatt. Az biztos, hogy emlékezetes marad ez a film. Külön érdekesség, hogy norvég rendező munkája.