Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

JcWh   2018. 12. 06.

William Holden hattyúdala

Ez egy nagyon megható és értékes film, amelyben William Holden élete utolsó "nagy" alakítását hozza. Ricky Schroder tíz éves kora ellenére rendkívül jól játszik és nagyon jó a kémia közte és Holden között. A film zenei betétdala csodálatos, ami még tovább fokozza a történet drámaiságát. Jelenleg magyar szinkronnal nem találtam meg a filmet, de készítettem magyar feliratot az angol szinkronos változathoz, ami elérhető a netről.

Ricky Schroder

Ez volt William Holden utolsó előtti filmje. A színész másfél évvel a film bemutatása után, Santa Monica-i otthonában hunyt el.

(JcWh)

Peter Collinson és Ricky Schroder egy jelenet forgatásának módja miatt éles vitába keveredett, amit végül William Holden oldott meg. Holden azt javasolta a rendezőnek, hogy forgassák le a jelenetet Schroder elképzelése szerint is, majd később eldöntik, melyik kerüljön a filmbe. Végül a Schroder által javasolt jelenet került bele.

(JcWh)

A rendező, Peter Collinson híres volt mogorva stílusáról, és a rákkal való küzdelme miatt a film forgatása alatt még nehezebb volt vele a közös munka. A rendező a veterán sztárt, William Holdent békén hagyta, de a tízéves Ricky Schroderrel igen gyakran üvöltözött egész addig, amíg Holden védelmébe nem vette a fiút.