A misszió

A misszió

The Mission
Gyorvik
Jeremy Irons

Gabriel jezsuita atya missziós állomást rendez be az őserdőben. Munkájában az egykori rabszolgavadász, Rodrigo Mendoza támogatja, aki egy tragikus élmény hatására szakít korábbi életével, sőt később a rendbe is belép, bár mindvégig szemben áll a rend vezetésével. A bennszülöttek, akiknek a… Több

Rendező: Roland Joffé
Forgatókönyvíró: Robert Bolt
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1987.12.24.

2024.02.29 Fikatours_blogger

Kétségtelenül monumentális alkotás, megható témát dolgoz fel, és kellőképp vontatott, tehát jogos az Oszkár. Hiába a szép környezet, a sztárparádé, sajnos untam a film nagy részét.

Neeson, De Niro, Irons... 3 igazi nehézfiú,akik megmutatták hogyan kell hozni ezeket a nem egyszerű karakterek. Ennio zenéi pedig egyszerűen zseniálisak... Gyönyörű képsorok,és hihetetlen zenei aláfestés....minden rendben... Fantasztikus mozi!

2023.06.03 Gyorvik

Eposzi drámába ágyazott megváltástörténet, melynek mindkét eszmei vezérfonala a kimértségével, lágyságával, a kollektív és egyéni érzelmek finom vezetésével építkezik. Az isteni indíttatás és a rendszerbe belegyömöszölt hitrendszer, a bűn és vezeklés... Több

2014.12.18 ANdraS

Ha gondolkoztok, milyen filmet nézni ami 100%-ra tökéletes, az ez a film. Hibátlan casting, forgatókönyv, rendezés, gyönyörű felvételek.

2015.02.26 edelenyberes

Ami az előző hozzászólásból kimaradt az a filmzene, Ennio Morricone zenéjével tökéletes összhangban áll a történet. Értékes film, örök érvényű mondanivalóval. Csak ajánlani tudom.

A film zenéjének latin szövegét Maria Travia, Ennio Morricone felesége írta.Szerző: Thibo84

A Holiday című filmben Jack Black felkapta A Misszió DVD-jét, hogy elmondja Kate Winslet-nek, feltétlenül meg kell néznie zenéje miatt.Szerző: wintermat

A Vasálarcos című filmben Jeremy Irons szintén jezsuita papot alakított.Szerző: wintermat

Jeremy Irons az egyik jelenet forgatása alatt majdnem balesetet szenvedett, mivel közel járt ahhoz, hogy leessen egy szikláról.Szerző: wintermat

(2016. 05. 15.)
Komoly hitbéli és erkölcsi kérdéseket boncolgat Roland Joffé, rendkívül magas színvonalon, nemcsak a szemet gyönyörködtetik a képsorok, hanem a filmrajongó lelket is simogatják minden brutalitásuk ellenére. 8/10 Több