Yosihiro   2019. 05. 15.

A tűz háborúja

Azt hiszem maga a film zseniális lett. A címe nekem nem tetszik mivel igazából nem háborúznak a tüzért nekem más volt a mondanivalója. A történet remekül felépített bár az "idö" nem stimmel picit a mammutok és kardfogú tigrisek és a farkasok ábrázolása nem sikrült rosszul, de a kronológiába nem illik bele. A környezet is elég furcsa ha 80 000 évvel ezelöttröl beszélünk de, mindezektöl eltekintve remek helyszinválásztás volt a filmnek. A smink és az ösemberek megjelenítése zseniális szerintem. Az emberi beszéd és mimika eljátszása is remekül sikerült. Néha volt olyan érzésem mintha tényleg visszautaztam volna az idöben. A harci jelenetek egyes részei félelmetesen jól sikerültek. A törzsön belüli hiearchia is jól volt jellemezve valamint a humor és a szerelem kialakulásának is tanui lehetünk. Ez mind olyan plusz amit egy ilyen kategóriájú filmnél (beszéd nélkül) nehéz megvalósítani de remek lett. Összeségében egy zseniális filmet kapunk a képi vágások és rendezések jól sikerültek a táj is remek választás a hang azt hizem picit lehetett volna jobb de mivel a film maga vezeti az embert azért ez eltörpül mellette. A szereplök közül igazából nem emelnék ki senkit hiszen ez egy összetett film és minden szereplö kell ahhoz hogy jó legyen. Csak ajánlani tudom mindenki számára ez a film ebben a kategóriában mindenképp megérdemli az öt csillagot érdemes megnézni biztosan maradandó élmény marad. Üdv Yosi

Sabnock Sanatory   2018. 08. 21.

Ron Pearlman-ra rászabták ezt a filmet,hiszen az ar karakterisztikája egyszerűen ezt hozza magával.....Lendületes,izgalmas,és újszerű mozi a javából....nem vesztett több mint 20 év után sem a hitelességéből!!! Ajánlott kategória!

Az Iron Maiden zenekar Quest for Fire című számát a film és a könyv inspirálta.

(mrarizona)